Goście uratowali punkt w czwartej minucie doliczonego czasu – strzelcem gola był Portugalczyk Ricardo Guima. Było to jednak siódme kolejne spotkanie beniaminka z Łodzi bez zwycięstwa.

21 września Arka pokonała na wyjeździe ŁKS 4:1, ale w Gdyni w podstawowym składzie nie pojawił się żaden ze zdobywców bramek. W drużynie gospodarzy dochodzący do formy po urazie autor dwóch trafień Dawit Szirtładze zasiadł na ławce rezerwowych, Maciej Jankowski jest kontuzjowany, a Michał Nalepa pauzował za kartki. Z kolei w ekipie przyjezdnych Rafał Kujawa znalazł się poza pierwszym zespołem.

Łodzianie już na początku konfrontacji ponieśli poważną stratę. W szóstej minucie Maciej Dąbrowski tak niefortunnie interweniował przy próbie wybicia piłki, że kopnął się kolanem w twarz i z rozbitym nosem musiał opuścić boisko. Na środku defensywny zastąpił go Jan Sobocinski.

W pierwszej połowie gra toczyła się głównie w środku boiska i dogodnych sytuacji było jak na lekarstwo. Optyczną przewagę miał co prawda beniaminek, ale niewiele z niej wynikało. W 14. minucie groźnie uderzył Antonio Dominguez, natomiast po rzucie rożnym Jakub Wróbel główkował obok słupka.

Arka zagroziła rywalom w 40. minucie, jednak piłka także po główce Marko Vejonivica minęła bramkę.

W 57. minucie holenderski środkowy pomocnik przymierzył już skutecznie – po wrzucie z autu Damiana Zbozienia pokonał Arkadiusza Malarza precyzyjnym uderzeniem po ziemi w długi róg.

Po stracie gola goście zepchnęli Arkę do głębokiej defensywy i w 76. minucie bliski szczęścia był Maciej Wolski, który strzelił obok słupka. Za chwilę wynik mógł podwyższyć Nemanja Mihajlovic, który po indywidualnej akcji minimalnie chybił.

W doliczonym czasie w pole karne gospodarzy pofatygował się nawet Malarz i w czwartej minucie doliczonego czasu łodzianie dopięli swego. Piłkę do siatki z ostrego kąta skierował Guima.

Ten remis nie mógł jednak satysfakcjonować żadnej z drużyn, które znacznie skomplikowały sobie walkę o utrzymanie.

Arka Gdynia - ŁKS Łódź 1:1 (0:0).

Bramki: 1:0 Marko Vejinovic (57), 1:1 Ricardo Guima (90+4).

Żółte kartki - Arka Gdynia: Fabian Serrarens, Mateusz Młyński, Adam Deja, Pavels Steinbors, Adam Marciniak. ŁKS Łódź: Tadej Vidmajer, Ricardo Guima.

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom). Widzów 7 064.

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Douglas Bergqvist, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Mateusz Młyński (90+4. Jakub Wawszczyk), Adam Danch, Adam Deja, Marko Vejinovic (88. Dawit Szirtładze), Nemanja Mihajlovic - Fabian Serrarens (59. Oskar Zawada).

ŁKS Łódź: Arkadiusz Malarz - Jan Grzesik, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski (6. Jan Sobociński), Tadej Vidmajer (46. Adrian Klimczak) - Michał Trąbka, Ricardo Guima, Maciej Wolski, Antonio Dominguez, Adam Ratajczyk (68. Samu Corral) - Jakub Wróbel.