Dotychczas w pierwszej i drugiej lidze rozegrano po 22 z 34 kolejek. Na zapleczu ekstraklasy prowadzą z dorobkiem 43 punktów Podbeskidzie Bielsko-Biała i Warta Poznań, natomiast w drugiej lidze (trzeci poziom rozgrywek) liderem jest Widzew Łódź (47 pkt), który wyprzedza o pięć punktów Górnika Łęczna.

Reklama

Departament Rozgrywek Krajowych PZPN, zapowiadając wznowienie rywalizacji w 1. i 2. lidze w okresie pomiędzy 30 maja - 6 czerwca, zaznaczył, że w planach jest rozegranie wszystkich kolejek, czyli od 23. do 34., a także meczów barażowych, z uwzględnieniem możliwości zakończenia obecnego sezonu po 30 czerwca 2020 roku.

Wyznaczono także datę wznowienia rozgrywek o Puchar Polski. Tam odbyły się w marcu dwa spotkania ćwierćfinałowe: GKS Tychy - Cracovia (1:2 po dogrywce) oraz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (2:1). Nie rozegrano jeszcze meczów Stali Mielec z Lechem Poznań i Miedzi Legnica z Legią Warszawa.

Zaległe mecze 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym w sezonie 2019/20 odbędą się 27 maja 2020 roku. Po ich rozegraniu zostaną ustalone terminy meczów 1/2 finału i finału - zapowiedziano na stronie PZPN.

Na razie nie jest znany termin wznowienia rozgrywek m.in. w niższych ligach - od trzeciej w dół. Jak poinformowano, "zgodnie z komunikatem opublikowanym po spotkaniu Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej (...) wszystkie mecze III ligi i pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej i futsalu, kobiet oraz mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych, zostają odwołane do 11 maja 2020 roku włącznie".

Europejska Unia Piłkarskiej (UEFA) zdecydowanie zaleciła krajowym federacjom, aby podjęły próbę wznowienia obecnego sezonu. W czwartek zbierze się Komitet Wykonawczy tej organizacji.

Na razie nie wyznaczono oficjalnie daty wznowienia rozgrywek polskiej ekstraklasy, ale coraz częściej wymienia się termin na przełomie maja i czerwca.

Drużyny PKO BP Ekstraklasy od 20 kwietnia miały rozpocząć wdrażanie protokołu medycznego, dzięki któremu będzie możliwe wznowienie rozgrywek.

Protokół zakłada, że 4 maja zostaną przeprowadzone testy na obecność koronawirusa dla poszczególnych drużyn. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to niewykluczone, że treningi z udziałem wszystkich piłkarzy byłyby możliwe ok. 10-15 maja.