27-letni zawodnik w czwartek przechodził testy medyczne, a po nich związał się z "Kolejorzem" dwuletnią umową z opcją przedłużenia o kolejny sezon. Pochodzący z wielkopolskiego Kleczewa golkiper jest bratem byłego obrońcy Lecha Jana Bednarka. Jak zapewnił, czuje się mocno związany z tym regionem, co ułatwiło mu podjęcie decyzji.

Reklama

"Dla mnie przyjście do Lecha jest czymś wyjątkowym, bo jestem z nim związany emocjonalnie. Czy to przez miejsce urodzenia, czy wspieranie Janka w przeszłości. Uważam, że posiadam umiejętności pozwalające mi być ważnym punktem zespołu. Chcę prowadzić zdrową rywalizację o pierwszy skład, w ramach której najważniejsze będzie dobro +Kolejorza+. Będę walczył o miejsce w bramce, ale tutaj słowa są zbędne. Najważniejsze będą czyny i nimi będę chciał pokazać, że zasługuję na swoją szansę. Gra dla tego klubu będzie wielką nobilitacją i mam nadzieję, że dumą dla kibiców, ponieważ jestem chłopakiem z regionu" - powiedział Bednarek cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Nowy piłkarz Lecha w wieku 15 lat wyjechał z Polski do Holandii i zaczął treningi w akademii FC Twente Enschede. Wystąpił w barwach tego klubu w jednym meczu Ligi Europy. Potem grał w FC Utrecht, w którym zadebiutował w Eredivisie. W ekstraklasie holenderskiej wystąpił m.in. przeciwko Ajaxowi Amsterdam z Arkadiuszem Milikiem w składzie. Reprezentant Polski strzelił mu jedną z bramek. Kolejnym przystankiem w jego karierze był drugoligowy De Graafschap, a następnie trafił do SC Heerenveen.

Bednarek ma zwiększyć rywalizację w bramce Lecha, w której numerem jeden jest Holender Mickey van der Hart.

"Filip na pewno przychodzi tutaj, żeby ostro powalczyć o miejsce w podstawowym składzie i mamy nadzieję, że ta rywalizacja wyjdzie zespołowi na dobre. To profesjonalista i doskonale wpisuje się w naszą filozofię oraz model ofensywnej gry, w której umiejętności bramkarskie są bardzo istotne" - podkreślił dyrektor sportowy poznańskiego klubu Tomasz Rząsa.

Kontrakt Bednarka będzie obowiązywał od 1 lipca tego roku, ale bramkarz będzie mógł zadebiutować w Lechu najwcześniej w sezonie 2020/21. (