Zgodnie z przepisami łagodzącymi obostrzenia, trybuny można zapełnić maksymalnie w 25 proc. ich pojemności. Arena Zabrze może pomieścić 24 tysiące osób, jednak widownia zostanie ograniczona.

Reklama

Trzeba uwzględnić strefy dostępu na obiekcie. Drogi dojścia kibiców nie mogą się przecinać z wykorzystywanymi przez osoby produkujące sygnał telewizyjny, czy tymi izolowanymi – powiedział PAP rzecznik Górnika Bartłomiej Berek.

Pierwszeństwo przy wejściu na piątkowe spotkanie będą mieli właściciele karnetów, a także posiadacze wejściówek pozostających w gestii sponsorów klubu. Do sprzedaży w kasach powinno trafić ponad tysiąc biletów.

Kibice będą rozsadzani zgodnie z przepisami, czyli zajmą co czwarte krzesełko, wyznaczone w formie "szachownicy" w sektorach. Informacje na ten temat będziemy przekazywali za pośrednictwem mediów społecznościowych. Przy wejściu na stadion każdy dostanie też ulotkę z zasadami zachowanie się na obiekcie – wyjaśnił Perek.

W czwartek wojewoda śląski wygasił decyzje z marca dotyczące zakazu organizacji imprez masowych z udziałem publiczności. Dotyczyły Górnika Zabrze, Piasta Gliwice, GKS Katowice, GKS Tychy i GKS Jastrzębie.