Wypożyczenie 26-letniego Arsenica jest niespodzianką, bo jeszcze w pierwszej kolejce obecnego sezonu chorwacki piłkarz znalazł miejsce w pierwszej jedenastce Jagiellonii i zagrał cały mecz z Wisłą Kraków (1:1) na pozycji prawego obrońcy. Ostatecznie jednak w tym sezonie Arsenic walczyć będzie o miejsce w kadrze nie białostoczan, a HNK Rijeka, który w ubiegłym sezonie zakończył rozgrywki na 3. miejscu chorwackiej ekstraklasy.

Reklama

Umowa z chorwackim klubem daje mu opcję wykupu piłkarza, który w Jagiellonii najczęściej występował na środku obrony.

Inny stoper Wojciech Błyszko, który w końcówce ubiegłego sezonu dostał szansę pokazania się w pierwszym składzie, ostatecznie jednak miejsca w kadrze Jagiellonii nie wywalczył; 20-latek został na rozpoczęty już sezon wypożyczony do beniaminka ekstraklasy Stali Mielec.

To kolejni defensywni gracze, którzy - pod wodzą nowego sztabu szkoleniowego - nie znaleźli miejsca w kadrze Jagiellonii i trafiają na wypożyczenia. Wcześniej byli to: stoper Dawid Szymonowicz (Cracovia Kraków) i środkowy pomocnik Bartosz Kwiecień (Arka Gdynia). W tej sytuacji o miejsce na środku obrony rywalizować będą: Błażej Augustyn, Chorwat Iwan Runje i Rumun Bogdan Tiru.

Reklama