Mioduski zasiadał w radzie nadzorczej nieprzerwanie od sezonu 2017/18. Wiceprezesem został kierujący Jagiellonią Białystok Cezary Kulesza, a sekretarzem rady - prezes Lecha Poznań Karol Klimczak.

Reklama

Sport, a piłka nożna szczególnie, jest jedną z najbardziej dotkniętych przez pandemię dziedzin życia i biznesu. Dlatego wyzwania, które stoją przed polską piłka klubową w najbliższych miesiącach i latach, wymagają od całego środowiska piłkarskiego, realnej współpracy i dialogu. Jako Ekstraklasa musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za przyszłość piłki klubowej i wraz z PZPN oraz władzami I ligi pracować nad rozwiązaniami, które pozwolą nie tylko przetrwać trudny czas, ale także w dalszym ciągu rozwijać się i nadganiać dystans wobec Europy. Wierzę, że nadchodzące wybory w PZPN stwarzają okazję do nowego otwarcia w relacjach między Federacją, Ekstraklasą i 1. ligą oraz wypracowania wspólnego programu, który w kolejnych latach będzie wspierał rozwój profesjonalnej piłki klubowej – powiedział Mioduski.

W siedmioosobowej radzie nadzorczej, której skład wyłoniono w październiku, zasiadać będą ponadto: Grzegorz Jaworski z Piasta Gliwice, Adam Mandziara z Lechii Gdańsk, Wojciech Cygan z Rakowa Częstochowa oraz Marek Koźmiński z ramienia PZPN.

Kadencja trwa rok