Pierwsze momenty pokazywały, że Warta ma prosty plan na ten mecz – oddać piłkę rywalowi, czekać na niego na własnej połowie i wyprowadzać kontrataki. Wydawało się, że po pięciu minutach goście będą musieli jednak zmienić swoją strategię, bo wtedy właśnie stracili gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hiszpan Israel Puerto mocnym strzałem głową trafił do bramki.

Warta przegrywała, ale swojego nastawienie nie zmieniła. Nadal Śląsk miał inicjatywę, a goście zagęszczali pole gry na własnej połowie i szukali szans na wyprowadzanie szybkich ataków. W tym okresie najlepszą szansę na podwyższenie prowadzenia miał Bartłomiej Pawłowski, który znalazł się w doskonałej sytuacji, ale Adrian Lis śmiałym wyjściem uratował swój zespół.

Piłkarze beniaminka w końcu śmielej ruszyli do przodu i zaowocowało to świetnymi okazjami na gola, ale dla... wrocławian, którzy mieli więcej miejsca do ataku. Najbliższy trafienia do siatki był Robert Pich, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem, ale uderzył w słupek. Ponownie też szansę na gola miał Pawłowski, ale z kilku metrów huknął w trybuny zamiast do bramki.

Warta do przerwy nie miała ani jednej takiej okazji i nie oddała ani jednego celnego strzału.

Po zmianie stron przyjezdni starali się zaatakować większą liczbą zawodników, ale nadal groźniejszy był Śląsk i dziewięć minut po wznowieniu gry było już 2:0. Po rzucie rożnym piłka trafiła do ustawionego przed polem karnym Pawłowskiego, który pokonał Lisa.

Goście pierwszy celny strzał oddali dopiero po godzinie gry i mogli od razu zdobyć gola. W idealnej sytuacji znalazł się Michał Jakóbowski, ale Michał Szromnik odbił piłkę. Szansę na dobitkę miał Mateusz Kuzimski i piłka zmierzała już do siatki, lecz Puerto zdołał ją wybić.

Od tego momentu akcje przyjezdnych wyraźnie nabrały tempa i pod polem karnym Śląska zaczęło być gorąco. Po strzale Mateusza Spychały wrocławian uratował słupek, a chwilę później świetną paradą po uderzeniu Roberta Janickiego popisał się Szromnik.

Kilka minut później było już tylko 2:1. Po błędzie zawodników Śląska w idealnej sytuacji znalazł się Janicki, po którego strzale piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadał do siatki.

Warta jeszcze odważniej rzuciła się do ataku i zepchnęła gospodarzy do głębokiej defensywy. W polu karnym Śląska kilka razy bardzo mocno się zakotłowało i wydawało się, że przyjezdni muszą zdobyć drugiego gola. Po jednej z sytuacji piłka już leciała do siatki, ale na drodze był jeszcze obrońca Mark Tamas.

Wrocławianom udało się utrzymać skromne prowadzenie i po końcowym gwizdku nie kryli radości. Przyjezdni mogli natomiast żałować, że od początku nie grali tak odważnie jak w ostatnich 30 minutach.

Śląsk Wrocław – Warta Poznań 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Israel Puerto (5-głową), 2:0 Bartłomiej Pawłowski (54), 2:1 Robert Janicki (76)
Żółta kartka – Śląsk Wrocław: Mariusz Pawelec, Marcel Zylla. Warta Poznań: Bartosz Kieliba. Sędzia: Tomasz Wajda (Żywiec)
Mecz bez udziału publiczności
Śląsk Wrocław: Michał Szromnik – Lubambo Musonda, Israel Puerto, Mark Tamas, Mariusz Pawelec (84. Guillermo Cotugno) - Bartłomiej Pawłowski (75. Piotr Celeban), Krzysztof Mączyński (46. Waldemar Sobota), Maciej Pałaszewski, Mateusz Praszelik (67. Marcel Zylla), Robert Pich – Erik Exposito
Warta Poznań: Adrian Lis – Mateusz Spychała (82. Jakub Kiełb), Bartosz Kieliba, Aleks Ławniczak, Jakub Kuzdra - Jan Grzesik (89. Robert Ivanov), Łukasz Trałka, Mateusz Czyżycki (57. Robert Janicki), Adrian Laskowski, Michał Jakóbowski - Mateusz Kuzimski.

Wyniki meczów 14. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1 (1:0)
Pozostałe mecze kolejki
2020-12-18:
Wisła Płock - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18.00)
Legia Warszawa - PGE FKS Stal Mielec (20.30)
2020-12-19:
Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Cracovia Kraków - Lechia Gdańsk (17.30)
Lech Poznań - Wisła Kraków (20.00)
2020-12-20:
Piast Gliwice - Raków Częstochowa (15.00)
Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 13 2 3 8 12-34 9 -22
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze