Sopoćko w ubiegłym tygodniu przebywał na testach w Warcie i wystąpił w sparingu z Widzewem Łódź, wygranym przez "zielonych" 3:1. Sztab szkoleniowy podjął decyzję o piłkarza, który ma jeszcze status młodzieżowca.

Reklama

"Trenowałem z zespołem przez trzy dni, poznałem chłopaków, poznałem szatnię i mogę powiedzieć, że Warta ma bardzo fajny zespół, fajnie poukładany. Cieszę się, że dołączam do niego. Wiadomo, że cel na najbliższe miesiące jest jasny: to oczywiście utrzymanie się w ekstraklasie. Chcę mieć w tym swój udział. Debiutowałem w ekstraklasie, gdy jeszcze nie było przepisu o obowiązku gry młodzieżowca. Teraz jeszcze przez pół roku będę młodzieżowcem i wiem, że muszę najlepiej jak się da wykorzystać ten przywilej" - powiedział wychowanek Lechii cytowany na oficjalnej stronie klubowej.

Sopoćko czwartym transferem w przerwie zimowej

Piłkarz związał się z Wartą na zasadzie transferu definitywnego do czerwca 2022 roku. W ekstraklasie rozegrał dziewięć spotkań. W sezonie 2019/20 występował w pierwszoligowym Podbeskidziu Bielsko-Biała, z którym wywalczył awans.

W przerwie zimowej beniaminek pozyskał Macieja Murawskiego (Pogoń Szczecin), Kongijczyka Makanę Baku (Holstein Kiel, 2. Bundesliga) oraz Bartłomieja Burmana (Nielba Wągrowiec).