Pochodzący z Hiszpanii reprezentant Gwinei przyszedł do Legii latem 2018 roku z Wisły Płock.

Reklama

Szczególnie udany był dla niego sezon 2019/20, gdy zdobył dziesięć ligowych bramek i pomógł Legii wywalczyć mistrzostwo kraju.

Łącznie w barwach klubu z Łazienkowskiej - licząc wszystkie rozgrywki - wystąpił w 59 meczach i strzelił 19 goli.

Nowi napastnicy

Mistrza Polski wzmocnili natomiast dwaj napastnicy Nazarij Rusyn i Ernest Muci.

22-letni Ukrainiec Nazarij Rusyn został wypożyczony z Dynama Kijów do końca 2021 roku, ale mistrz Polski będzie miał opcję wykupu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Legii. Brałem udział w zgrupowaniach Dynama i sądzę, że jestem w odpowiedniej dyspozycji, mogę grać na 100 procent. Na pierwszym miejscu jest przede wszystkim drużyna. Moje gole mają służyć temu, żeby wygrywała i sięgała po trofea - powiedział Rusyn, były młodzieżowy reprezentant Ukrainy, cytowany na stronie Legii.

Jak przypomniał warszawski klub, Rusyn zadebiutował w Dynamie Kijów w wieku niespełna 19 lat. Na poziomie ukraińskiej ekstraklasy rozegrał 47 meczów i zdobył 12 bramek, wywalczył również Puchar Ukrainy w sezonie 2019/20. Występował też w europejskich pucharach.

To już drugi piłkarz pozyskany tej zimy z kijowskiego klubu. Kilka dni wcześniej Legia wypożyczyła obrońcę Artema Szabanowa. Umowa z prawie 29-letnim ukraińskim piłkarzem, który rozegrał dwa mecze w kadrze narodowej swojego kraju, ma obowiązywać do 30 czerwca tego roku.

Do drużyny dołączył także Albańczyk Ernest Muci. Piłkarz, który w marcu skończy 20 lat, związał się z zespołem do końca sezonu 2024/25.

Legia to wielki klub i wielka szansa dla mnie. Muszę się tu dobrze pokazać i być najlepszą wersją siebie. Legia posiada doskonałą bazę treningową, obejrzałem też stadion, przyjrzałem się zawodnikom, którzy reprezentują wysoki poziom. Chcę jeszcze dojrzeć i cieszyć się grą. Staję przed nową szansą i, choć to trudne wyzwanie, czuję, że jestem na nie gotowy - powiedział Muci, cytowany na oficjalnej stronie internetowej warszawskiego klubu.

Drużyna Czesława Michniewicza jest liderem ekstraklasy. W osiemnastu meczach zdobyła 36 punktów i o jeden wyprzedza Pogoń Szczecin.