Pozyskanie tego 26-letniego środkowego obrońcy ma poprawić pole manewru trenerowi Peterowi Hyballi w formacji defensywnej. W piątkowym meczu z Pogonią Szczecin poważnej kontuzji (uszkodzenie więzadeł stawu skokowego) doznał Adi Mehremic i czeka go kilka tygodni przerwy. Poza tym kontuzję leczy także pozyskany w styczniu Souleymane Kone.

Reklama

Radakovic urodził się 31 marca 1994 roku w Belgradzie. Swoją piłkarską przygodę rozpoczynał w młodzieżowych zespołach Crvenej Zvezdy, skąd następnie przeniósł się do drużyny FK Proleter Nowy Sad. W 2012 roku zdecydował się na przeprowadzkę do Włoch, reprezentując takie kluby, jak Bologna FC i Novara Calcio 1908.

W 2015 roku Radakovic trafił na wypożyczenie do Sigmy Ołomuniec, gdzie dwa lata później przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego. W 2018 roku zawodnik zamienił Ołomuniec na Pragę, zasilając szeregi tamtejszej Sparty. Mierzący 194 cm obrońca w barwach klubu ze stolicy Czech rozegrał łącznie 34 spotkania, zdobył dwie bramki i zanotował jedną asystę.

Reklama

Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu do rosyjskiego FK Orenburg, a ostatnie pół roku w FK Astana. Tam zagrał w dwunastu meczach w kazachskiej ekstraklasy. Radakovic ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Serbii.

Wisła w tym oknie transferowym pozyskała pięciu nowych piłkarzy. Krakowianie, którzy zajmują dwunaste miejsce w tabeli, w najbliższym meczu zagrają w niedzielę na wyjeździe z Wisłą Płock.