Portugalczyk, wchodząc z ławki rezerwowych, zdobył jedynego gola w ligowym wyjazdowym starciu z Jagiellonią Białystok, potem rozstrzygnął trafieniem ćwierćfinał Pucharu Polski z Legią w Warszawie (1:2), a niedawno zapewnił gospodarzom trzy punkty w meczu ze Stalą Mielec (2:1).

Reklama

„W ostatnim czasie był w bardzo dobrej dyspozycji, po perturbacjach zdrowotnych wszedł na określony poziom. Niestety, podczas treningu doznał urazu, który eliminuje go z gry przynajmniej na dwa, trzy tygodnie” - wyjaśnił szkoleniowiec Piasta.

Jego zdaniem „Kolejorz” jest zespołem bardzo dobrze skonstruowanym.

„Ma jeden z najwyższych w lidze potencjałów, gra tam wielu zawodników o bardzo wysokich umiejętnościach” - komplementował niedzielnego rywala Fornalik, odpowiadając na pytania dziennikarzy.

Reklama

W spotkaniu ze Stalą gole zdobyli rezerwowi Piasta Patryk Lipski i Alves.

„To satysfakcja dla wszystkich, a przede wszystkim dla samych piłkarzy. Po to trenują, udowadniają na każdych zajęciach, że zasługują na miejsce w pierwszej jedenastce, aby wykorzystywać takie sytuacje” - ocenił trener.

Pomocnik gliwiczan Patryk Sokołowski podkreślił, że po ostatnich spotkaniach nastroje w zespole są świetne.

Reklama

„To był intensywny, ale bardzo udany tydzień. Trzy zwycięstwa pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość. Mam nadzieję, że z Poznania też przywieziemy komplet punktów” - zaznaczył.

Przyznał, że ostatnie mecze – rozstrzygane przez Piasta w końcówkach - dostarczyły mnóstwo emocji.

„Mieliśmy jednak czas, by się zresetować, oczyścić głowy. W niedzielę zmierzą się drużyny, chcące się podłączyć do walki o wyższe pozycje. Dlatego zapowiada się ciekawy mecz” – zauważył pomocnik.

Nie ukrywał, że jemu i kolegom bardzo brakuje obecności kibiców na stadionie.

„Czujemy mimo to ich wsparcie - w mediach społecznościowych, czasem pod stadionem czy w mieście. Z niecierpliwością czekamy na powrót kibiców na trybuny. Wierzę, że kiedy już to będzie możliwe, stawią się tłumnie” – zakończył Sokołowski.

Lech zajmuje obecnie szóste miejsce w tabeli ekstraklasy (28 pkt), Piast jest dziewiąty (27).

Początek niedzielnego meczu w Poznaniu o godz. 17.30.