Beniaminek z Poznania jest jedną z rewelacji sezonu, zwłaszcza po zimowej przerwie. Przed meczem z Legią Warta mogła pochwalić się zdobyciem w 2021 roku aż 13 punktów w sześciu kolejkach, podobnie jak Piast Gliwice i właśnie lider z Warszawy.

"Wiemy, że zespół z Poznania znajduje się w dobrym momencie sezonu. Warta przyjedzie do nas bez kapitana Łukasza Trałki (pauzował za kartki - PAP) i na pewno będzie starać się grać swoją, otwartą piłkę" - mówił przed meczem trener Legii Czesław Michniewicz.

Rzeczywiście, spotkanie było emocjonujące i padło pięć bramek. Dla Legii dwie zdobył reprezentant Serbii Filip Mladenovic, a jedną Paweł Wszołek.

Goście odpowiedzieli trafieniami Jana Grzesika (na 1:1) i Mateusza Kupczaka, który w 79. minucie ustalił wynik po strzale z rzutu karnego.

Legia dość pewnie zmierza po kolejny tytuł mistrza kraju, choć trener Michniewicz mówił przed meczem, że na razie nikt w szatni o tym nie rozmawia.

Obrońcy tytułu po czwartym z rzędu ligowym zwycięstwie mają 45 punktów i o siedem wyprzedzają Pogoń

Legia Warszawa - Warta Poznań 3:2 (2:1)
Bramki: 1:0 Filip Mladenovic (3), 1:1 Jan Grzesik (27), 2:1 Paweł Wszołek (30), 3:1 Filip Mladenovic (60), 3:2 Mateusz Kupczak (79-karny)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Bartosz Slisz, Filip Mladenovic. Warta Poznań: Adam Zrelak, Aleks Ławniczak
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Mecz bez udziału publiczności
Legia Warszawa: Artur Boruc - Josip Juranovic, Mateusz Wieteska, Artem Szabanow - Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Bartosz Kapustka, Andre Martins (55. Walerian Gwilia), Luquinhas, Filip Mladenovic - Rafael Lopes (46. Tomas Pekhart)
Warta Poznań: Adrian Lis - Jan Grzesik, Robert Ivanov, Aleks Ławniczak, Jakub Kiełb - Makana Baku, Mateusz Czyżycki (69. Mariusz Rybicki), Mateusz Kupczak, Maciej Żurawski (90. Robert Janicki) - Mateusz Kuzimski, Adam Zrelak

Wyniki meczów 21. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2021-03-12:
Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
Cracovia Kraków - Śląsk Wrocław 1:1 (0:0)
2021-03-13:
Wisła Płock - Raków Częstochowa 2:2 (0:0)
Lechia Gdańsk - Wisła Kraków 2:0 (0:0)
Pozostałe mecze kolejki
2021-03-14:
Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Lech Poznań - Piast Gliwice (17.30)
2021-03-15:
PGE FKS Stal Mielec - Podbeskidzie Bielsko-Biała (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. PGE FKS Stal Mielec 20 3 7 10 21-35 16 -14
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze