Goście przyjechali do Krakowa m.in. bez Ivana Lopeza Alvareza i Petra Schwarza, z kolei w ekipie gospodarzy – ze względu na ustalenia transferowe – nie wystąpił najskuteczniejszy napastnik Felicio Brown Forbes.

W pierwszej połowie mecz był ciekawy widowiskiem. Obydwa zespoły nastawiały się na ofensywą grę. Początkowo groźniej atakował Raków. W 9. minucie David Tijanic wpakował piłkę do bramki, ale gol nie został uznany, gdyż wcześniej był spalony.

Wisła odpowiedziała strzałem Stefana Savica, który obronił Dominik Holec. W 21. minucie bliski szczęścia był Piotr Starzyński. Młody skrzydłowy dostał świetne podanie od Yawa Yeboaha, ale po jego strzale piłka odbiła się od poprzeczki.

W 34. minucie częstochowianie objęli prowadzenie. Patryk Kun precyzyjnie dośrodkował z lewego skrzydła i Tijanic musiał tylko dołożyć głowę, aby pokonać Mateusza Lisa.

Miejscowi szybko wyrównali. Zoran Arsenic sfaulował w polu karnym Stefana Savica, a "jedenastkę" pewnie wykorzystał Michal Frydrych.

Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy koszmarny błąd popełnił Kamil Piątkowski, który podał piłkę do Żana Medveda, tak że Słoweniec znalazł się w sytuacji sam na sam z Holcem. Słoweniec zaprzepaścił tę szansę oddając słaby strzał, z którym bramkarz Rakowa sobie poradził.

Po przerwie obydwa zespoły wciąż prowadziły otwartą grę. W 63. minucie goście wyprowadzili szybki kontratak, który pewnym strzałem sfinalizował Marcin Cebula.

Po stracie gola wiślacy nie byli już w stanie odrobić straty. Grali chaotycznie, a nawet wprowadzenie weteranów – Jakuba Błaszczykowskiego i Rafała Boguskiego nie poprawiło sytuacji.

Znacznie bliżej zdobycia trzeciej bramki byli goście. W 87. minucie Vladislavs Gutkovskis znalazł się w sytuacji sam na sam z Lisem, już go nawet minął, ale posłał piłkę obok słupka.

Wisła Kraków – Raków Częstochowa 1:2 (1:1)
Bramki: 0:1 David Tijanic (34-głową), 1:1 Michal Frydrych (39-karny), 1:2 Marcin Cebula (63)
Żółta kartka – Wisła Kraków: Łukasz Burliga, Georgij Żukow, Nikola Kuveljic, Michal Frydrych, Souleymane Kone. Raków Częstochowa: Jarosław Jach, Ben Lederman
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Mecz bez udziału publiczności
Wisła Kraków: Mateusz Lis - Łukasz Burliga (77. Jakub Błaszczykowski), Michal Frydrych, Uros Radakovic, Maciej Sadlok (83. Souleymane Kone) - Yaw Yeboah, Georgij Żukow (77. Rafał Boguski), Nikola Kuveljic, Stefan Savic, Piotr Starzyński (83. Konrad Gruszkowski) - Żan Medved (83. Aleksander Buksa)
Raków Częstochowa: Dominik Holec - Kamil Piątkowski, Zoran Arsenic, Jarosław Jach (74. Andrzej Niewulis) - Fran Tudor (84. Daniel Mikołajewski), Igor Sapała, Marko Poletanovic (46. Ben Lederman), Patryk Kun - David Tijanic, Jarosław Arak (68. Vladislavs Gutkovskis), Marcin Cebula (67. Daniel Szelągowski)

Wyniki meczów 24. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
Wisła Kraków - Raków Częstochowa 1:2 (1:1)
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków 2:1 (2:1)
Pozostałe mecze kolejki
2021-04-10:
Pogoń Szczecin - Wisła Płock (15.00)
Warta Poznań - PGE FKS Stal Mielec (17.30)
Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk (20.00)
2021-04-11:
KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała (15.00)
Lech Poznań - Legia Warszawa (17.30)
2021-04-12:
Piast Gliwice - Górnik Zabrze (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. PGE FKS Stal Mielec 22 4 7 11 24-39 19 -15
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze