Dla gospodarzy ten mecz zaczął idealnie, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie. To była bardzo efektowna akcja – odbiór piłki w środku boiska, potem świetna wymiana podań w tercecie Marcos Alvarez - Pelle van Amersfoort – Sergiu Hanca. Ten ostatni strzałem z kilku metrów pokonał Roberta Chudego. Tym samym Rumun zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny w ostatnich derbach z Wisłą Kraków.

Kolejną szansę bramkową "Pasy" miały pół godziny później. W zamieszaniu w polu karnym Górnika do piłki dopadł van Amersfoort, lecz posłał ją nad poprzeczką.

Górnik miał swoje szanse

Górnik nie potrafił odpowiedzieć skuteczną akcją, a Lukas Hrosso był praktycznie bezrobotny. Słowak jednak w jednej sytuacji, gdy próbował ratować swój zespół przed rzutem rożnym, doznał kontuzji. Dotrwał do przerwy, ale w drugiej połowie zastąpił go Karol Niemczycki.

Górnik bliski wyrównania był w 56. minucie, ale Jesus Jimenez strzelając z kąta posłał piłkę obok słupka. W końcówce Górnik mocniej zaatakował i był bliski doprowadzenia do remisu. W 85. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Richmond Boakye, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

W ostatniej akcji meczu Cracovię przed stratą bramki uratował Niemczycki, który efektownie obronił strzał głową Przemysława Wiśniewskiego. Dzięki temu Cracovia czwarty kolejny mecz zakończyła bez straty gola.

Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Sergiu Hanca (3).

Żółte kartki - Cracovia Kraków: Marcos Alvarez, Michal Siplak, Luis Rocha, Pelle van Amersfoort. Górnik Zabrze: Alex Sobczyk, Krzysztof Kubica, Przemysław Wiśniewski, Jesus Jimenez, Adrian Gryszkiewicz, Alasana Manneh, Richmond Boakye.

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Mecz bez udziału publiczności.

Cracovia: Lukas Hrosso (46. Karol Niemczycki) - Cornel Rapa, Ivan Marquez, Matej Rodin, Luis Rocha – Damir Sadikovic (74. Milan Dimun), Sylwester Lusiusz - Sergiu Hanca (70. Jakub Kosecki), Pelle van Amersfoort, Michal Siplak (57. Filip Piszczek) - Marcos Alvarez (46. Florian Loshaj).

Górnik Zabrze: Martin Chudy – Aleksander Paluszek (46. Ioannis Masouras), Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz – Dariusz Pawłowski, Krzysztof Kubica, Alassana Manneh (83. Michał Rostkowski), Bartosz Nowak, Erik Janza – Alex Sobczyk (72. Richmond Boakye), Jesus Jimenez.

Wyniki meczów 28. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:

2021-04-28: Jagiellonia Białystok - Raków Częstochowa 0:0

2021-04-30: Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin 0:0 Wisła Płock - Lechia Gdańsk 1:3 (0:1)

2021-05-01: Lech Poznań - PGE FKS Stal Mielec 1:2 (0:0) Pogoń Szczecin - Warta Poznań 1:1 (0:0) Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:0

2021-05-03: Cracovia Kraków - Górnik Zabrze 1:0 (1:0) Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

16. Podbeskidzie Bielsko-Biała 28 6 6 16 28-58 24 -30

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze *) Cracovia ukarana odjęciem pięciu punktów za korupcję

Mecze w następnej kolejce:

2021-05-07: KGHM Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin (20.30) Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok (18.00)

2021-05-08: Lechia Gdańsk - Cracovia Kraków (17.30) Wisła Kraków - Lech Poznań (20.00) Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock (15.00)

2021-05-09: Warta Poznań - Śląsk Wrocław (15.00) PGE FKS Stal Mielec - Legia Warszawa (17.30)

2021-05-10: Raków Częstochowa - Piast Gliwice (18.00)