Dziękuję zarządowi za dotychczasową pracę, konsekwentny rozwój spółki Ekstraklasa w obszarze komercyjnym oraz sprostanie wielkim wyzwaniom związanym z pandemią i cieszę się, że będzie miał możliwość kontynuacji swojej misji w kolejnej kadencji (...) – powiedział cytowany na stronie spółki Dariusz Mioduski, przewodniczący Rady Nadzorczej Ekstraklasy S.A. i prezes mistrza Polski Legii Warszawa.

Reklama

Jak przypomniano w komunikacie, Ekstraklasa w zakończonym 16 maja sezonie w pełni wywiązała się z umów z partnerami marketingowymi i mediowymi.

"Jedocześnie w okresie pandemii ligowa spółka zwiększyła swój międzynarodowy zasięg, podpisując umowy międzynarodowe zapewniające obecność transmisji rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy w 17 krajach (...)" - dodano.

Zakończyliśmy właśnie niezwykle trudny sezon, rozgrywany w całości w warunkach pandemii. Dzięki bliskiemu współdziałaniu z klubami i ogromnej dyscyplinie w ramach ligi, a także dobrej współpracy z PZPN, rządem oraz wymianie wiedzy na poziomie międzynarodowym, możemy świętować nie tylko zakończenie rozgrywek w terminie, ale cieszyć się też, że wyszliśmy z tego okresu wzmocnieni i zjednoczeni w wielu wymiarach (...) - podkreślił Marcin Animucki.

Obecny prezes kieruje Ekstraklasą SA od 2017 roku. Wcześniej przez pięć lat zajmował stanowisko wiceprezesa ligowej spółki. Zasiada także w zarządzie European Leagues – organizacji zrzeszającej najważniejsze profesjonalne ligi europejskie; niedawno został wybrany na drugą kadencję.

Reklama

Natomiast wiceprezes Marcin Mastalerek, będący doradcą społecznym prezydenta Andrzeja Dudy, z Ekstraklasą jest związany od 2018 roku. Odpowiada w niej za komunikację w zakresie public affairs oraz społeczno-wizerunkową. Zajmuje się też kwestiami związanymi z bezpieczeństwem i współpracą z rządem, samorządami oraz klubami w zakresie budowy infrastruktury na potrzeby rozwoju młodzieżowej piłki nożnej.