Przez ostatnie dwa sezony Jean Carlos reprezentował krakowską Wisłę. Był to jego pierwszy klub poza Hiszpanią. W koszulce z Białą Gwiazdą rozegrał 39 spotkań, w których zdobył trzy gole.

Reklama

Piłkarz urodził się 10 maja 1996 roku w miejscowości Prata w Brazylii. Mierzy 185 cm. Większą część życia spędził na Półwyspie Iberyjskim, gdzie przeprowadził się wraz z rodziną. Karierę sportową rozpoczynał w CD Tenerifa, a następnie szkolił się w CD Parla Escuela i Realu Madryt. Potem grał w trzecioligowcach CF Fuenlabrada i Recreativo. W Segunda Division B zagrał 95 meczów, strzelając w nich pięć goli. 19 maja 2017 roku otrzymał szansę występu w pierwszym zespole Granady. Był to jego debiut i zarazem ostatni do tej pory pojedynek na poziomie La Liga.

Nowy nabytek Pogoni jest wicemistrzem świata do lat 20. W 2015 roku wywalczył ten tytuł wraz z reprezentacją Brazylii.

„Cieszymy się, że Carlos przystał na naszą ofertę. To piłkarz, który w naszym klubie może się rozwinąć i pokazać swoje atuty. Nie jest przypadkiem, że kilka lat temu zdobył medal mistrzostw świata do lat 20 z reprezentacją Brazylii. Ma za sobą już okres adaptacji w Polsce i ekstraklasie. Jest uniwersalny, może zagrać na kilku pozycjach w ofensywie” – powiedział Dariusz Adamczuk, szef pionu sportowego Pogoni.

Piłkarz będzie występował z numerem 21. Treningi z zespołem rozpocznie wraz ze startem okresu przygotowawczego.