24-letni stoper podpisał dwuletni kontrakt. Swoją piłkarską przygodę zaczynał w młodzieżowych zespołach Deportivo La Coruna. Ostatnio występował w Realu Murcia (trzeci poziom rozgrywkowy).

Reklama

Decyzję o przejściu do Piasta podjąłem stosunkowo szybko. Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu ze strony klubu, to praktycznie od razu zdecydowałem się wykonać ten krok. Nie miałem wcześniej możliwości grać na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Chciałbym jak najlepiej wykorzystać daną mi szansę - powiedział Munoz, cytowany w klubowych mediach.

Drugi transfer zespołu z Gliwic

Zdaniem dyrektora sportowego Piasta Bogdana Wilka nowy zawodnik jest wszechstronny i ma szansę na rozwój w Gliwicach.

Miguel może występować zarówno na lewej, jak i prawej stronie środka obrony. Jest stosunkowo młody i wierzymy, że w naszym zespole zrobi krok do przodu. Z pewnością podniesie konkurencję w formacji defensywnej – ocenił Hiszpana.

Wcześniej do Gliwic z pierwszoligowego Widzewa Łódź przeniósł się 20-letni pomocnik Michael Ameyaw, który podpisał trzyletni kontrakt.

Reklama

Dwa zgrupowania

Gliwiczanie po urlopach wrócą do treningów 15 czerwca. W planach przygotowań mają wyjazd na dwa zgrupowania – w Arłamowie i w Austrii - oraz rozegranie czterech sparingów. Ostatnim rywalem będzie mistrz Czech Slavia Praga.

Poprzedni sezon Piast zakończył na szóstym miejscu, zdobył 42 punkty. Kolejne rozgrywki w ekstraklasie ruszą 23 lipca