Przebywający w Austrii piłkarze Rakowa Częstochowa rozegrali pierwsze z trzech zaplanowanych tam spotkań kontrolnych. Ich przeciwnikiem był Szachtar Donieck, a mecz rozegrany w Saalfelden zakończył się zwycięstwem częstochowian 2:1 (1:0).

Reklama

Bramki dla wicemistrzów Polski zdobyli: Patryk Kun w 14 min. oraz Ivi Lopez w 72. z rzutu karnego, a honorowe trafienie dla wicemistrzów Ukrainy uzyskał w 81. min. Manor Salomon.

Pierwsza porażka

Piłkarze Cracovii, którzy do nowego sezonu ekstraklasy przygotowują się na obozie w słoweńskich Moravskich Toplicach, rozegrali sparing z Partizanem Belgrad. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem wicemistrzów Serbii 3:0 (2:0).

Bramki zdobyli: Slobodan Urosević (35.), Danilo Pantić (45.) i Bojan Ostojić (59.).

Była to pierwsza porażka Cracovii w tym okresie przygotowawczym. We wcześniejszych meczach podopieczni Michał Probierza pokonali MFK Frydek-Mistek 9:0, FK Triniec 2:0 i NK Marbir 3:1.

Krakowianie w Moravskich Toplicach trenować będą do 9 lipca. W poniedziałek zagrają sparing z Lokomotiwem Moskwa. Kolejnymi rywalami "Pasów" będą austriacki Sturm Graz i czeskie Slovacko Uherske Hradiste.