Śląsk do Estonii wylatywał w środę rano, ale wcześniej wszyscy z wrocławskiej ekipy musieli poddać się badaniom na obecność COVID-19. Wynik testu trenera Magiery okazał się pozytywny i tym samym szkoleniowiec nie mógł wsiąść do samolotu.

Reklama

Wszystkie dotychczasowe badania trenera Jacka Magiery dawały wyniki ujemne, dodatkowo otrzymał on dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19. Pozytywny wynik badania, zgodnie z protokołem UEFA "Return to Play", automatycznie wyklucza udział szkoleniowca wrocławian w najbliższym meczu WKS-u. Przepisy UEFA w zaistniałej sytuacji nie dopuszczają możliwości powtórzenia testu. Wszystkie pozostałe badane osoby uzyskały wynik negatywny – poinformował Śląsk w specjalnym komunikacie. Jak zapewnił klub, trener czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów choroby.

Dla Śląska czwartkowy mecz z Paide będzie pierwszym w europejskich pucharach po sześciu latach. Spotkanie w Estonii rozpocznie się o godz. 20, rewanż zostanie rozegrany tydzień później na Stadionie Wrocław (godz. 21).