Zgodnie z informacją przekazaną podczas czwartkowej konferencji prasowej, pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. Nie podano oficjalnie daty zakończenia tego etapu, ale według wstępnych założeń może to nastąpić pod koniec 2022 r.

Reklama

Jak poinformował europoseł Tomasz Poręba, inwestycja otrzymała ministerialne wsparcie w wysokości dwóch milionów złotych (w ramach projektu "Sportowa Polska"). Jestem pewien, że ten obiekt przyczyni się nie tylko do rozwoju FKS Stali Mielec, ale również do rozwoju lokalnej społeczności. Mieszkańcy gminy (Tuszów Narodowy - przyp. red.) będą mogli rozwijać swoje pasje na komfortowych i nowoczesnych obiektach - powiedział.

Inwestycję - której kosztów nie podano w czwartek - prowadzą władze gminy Tuszów Narodowy. Jej wójt Andrzej Głaz poinformował, że umowa dot. uregulowania zasad na których klub będzie korzystać z nowych obiektów zostanie dopiero podpisana.

To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową - powiedział prezes mieleckiego klubu Jacek Klimek.

Reklama

W kolejnych etapach powstać ma m.in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe czy boiska typu orlik.

Stal rozgrywki ligowe sezonu 2021/2022 rozpocznie w piątek. O godz. 18.00 rozegra wyjazdowy mecz Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.