Tylko na upał mogli narzekać w pierwszej połowie kibice, którzy zjawili się na trybunach gliwickiego obiektu przy ulicy Okrzei 20. Przez 45 minut piłkarze zdobyli aż cztery bramki, a akcji podbramkowych było bardzo dużo.

Jako pierwszy wpisał się na listę strzelców Kristopher Vida, który popisał cię celną "główką" po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki. Była 12. min. spotkania, a już pięć minut później było 2:0. W tym przypadku Jakub Rzeźniczak skierowała piłkę do własnej bramki.

Furman nie dotrwał do końca

Przy wyniku 2:0 ataki gliwiczan nieco zelżały i zespół ze historycznej stolicy Mazowsza zdobył kontaktowego gola. Po wrzutce z rzutu wolnego Piotra Tomasika Anton Krywociuk głową skierował piłkę do siatki.

Jeszcze przed przerwą (w 40. min.) Alberto Toril, też głową, zdobył kolejną bramkę dla Piasta.

W drugiej połowie w Gliwicach nadal była bardzo wysoka temperatura (ok. 30 stopni Celsjusza), a na murawie w dalszym ciągu dużo się działo. W 66. min. Dominik Furman otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na Pyrce. Nieoczekiwanie Piast od tego momentu nie miał przewagi.

Dwa dole rezerwowego

Trener Wisły Płock Maciej Bartoszek w 74. min. postanowił wpuścić na plac gry m.in. Damiana Warchoła. Ten rezerwowy już w 75. min. zdobył swoją pierwsza bramkę, a cztery minuty później kolejną.

Było 3:3, ale ostatnie słowo należało do gliwiczan. W 88. min. Jakub Czerwiński strzałem z ostrego kąta pokonał Bartłomieja Gradeckiego.

Piast Gliwice - Wisła Płock 4:3 (3:1)
Bramki: 1:0 Kristopher Vida (13-głową), 2:0 Jakub Rzeźniczak (18-samobójcza), 2:1 Anton Krywociuk (38-głową), 3:1 Alberto Toril (40-głową), 3:2 Damian Warchoł (75-głową), 3:3 Damian Warchoł (79-głową), 4:3 Jakub Czerwiński (88)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Jakub Czerwiński. Wisła Płock: Jakub Rzeźniczak. Czerwona kartka - Wisła Płock: Dominik Furman (66-faul)
Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)
Widzów: 2 894
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Tomas Huk, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek (73. Michał Żyro) - Arkadiusz Pyrka (90+1. Ariel Mosór), Michał Chrapek, Tiago Alves (62. Patryk Lipski), Patryk Sokołowski, Kristopher Vida (73. Damian Kądzior) - Alberto Toril
Wisła Płock: Bartłomiej Gradecki - Damian Michalski (46. Kristian Vallo), Jakub Rzeźniczak, Anton Krywociuk, Piotr Tomasik - Dawid Kocyła (62. Radosław Cielemęcki), Mateusz Szwoch, Damian Rasak (74. Filip Lesniak), Dominik Furman, Rafał Wolski (74. Damian Warchoł) - Marko Kolar (46. Łukasz Sekulski).