Gole zdobyli Serb Filip Mladenovic w 10. minucie, Szymon Włodarczyk w 24. oraz dwa Albańczyk Ernest Muci - w 20. i 81.

W piątek teoretycznie podstawowy skład mistrza Polski pokonał w meczu kontrolnym pierwszoligowy GKS Tychy także 4:0.

Legia większość okresu przygotowawczego spędziła na zgrupowaniu w Dubaju. Tam wygrała wszystkie trzy sparingi: z bułgarskim zespołem Botew Płowdiw 2:0, rosyjskim FK Krasnodar 2:1 i łotewskim Riga FC 2:0.

Legia jesienią spisywała się słabo. Broniący tytułu zespół, który przegrał aż 13 meczów ligowych, zajmuje dopiero 17., przedostatnią pozycję w tabeli ekstraklasy. W połowie grudnia trenerem ponownie został Aleksandar Vuković, zastępując Marka Gołębiewskiego, który z kolei wcześniej zmienił Czesława Michniewicza.

W grupie Ligi Europy Legia zajęła ostatnie miejsce i zakończyła występy na międzynarodowej arenie. Wiosną czeka ją jeszcze rywalizacja o Puchar Polski, gdyż dotarła do ćwierćfinału.

Pierwszy mecz o punkty warszawianie rozegrają w piątek, 4 lutego na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Z kolei beniaminek z Radomia, który był odkryciem pierwszej części sezonu i zajmuje czwarte miejsce w tabeli, wróci na ligowe boiska cztery dni później, kiedy podejmie Wisłę Płock.