Już w 19. minucie powinno być 0:1. Wówczas Luis Mata świetnie wyłożył piłkę w polu karnym rywala Sebastianowi Kowalczykowi, a ten w idealnej sytuacji do zdobycia gola nie trafił do bramki.

Pięć minut później ładnie, ale niecelnie uderzył z dystansu Marcin Flis. Kilkadziesiąt sekund później bliski zdobycia bramki głową był Maksymilian Sitek, ale na posterunku był Dante Stipica.

O ile w pierwszej połowie gra była wyrównana, to od pierwszej minuty drugiej zarysowała się wyraźna przewaga Portowców.

W 62. min. po zagraniu z rzutu wolnego dla Pogoni, w polu karnym mielczan powstało olbrzymie zamieszanie. Ostatecznie strzał Jakuba Bartkowskiego intuicyjnie obronił Rafał Strączek.

W 77. min. Strączek był już bezradny, ale wyręczył go - po strzale Jeana Carlosa Silvy - będący niemal na linii bramkowej Mateusz Żyro.

Gdy wydawało się, że Stal zdoła wywalczyć jeden punkt, gola zdobył w doliczonym czasie gry Wahan Biczachczjan. Po jego strzale z ok. 20 metrów mielecki bramkarz tak pechowo interweniował, że piłka wpadła do siatki.

PGE FKS Stal Mielec - Pogoń Szczecin 0:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Wahan Biczachczjan (90+3)
Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Arkadiusz Kasperkiewicz. Pogoń Szczecin: Sebastian Kowalczyk, Kamil Drygas, Damian Dąbrowski, Luka Zahovic
Sędzia: Paweł Malec (Łódź)
Widzów: 3 588
PGE FKS Stal Mielec: Rafał Strączek - Mateusz Żyro, Arkadiusz Kasperkiewicz, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek, Mateusz Matras, Grzegorz Tomasiewicz (86. Albin Granlund), Maciej Domański (74. Dawid Kort) - Adrian Szczutowski (46. Konrad Wrzesiński)
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Igor Łasicki, Benedikt Zech (43. Paweł Stolarski), Luis Mata - Mateusz Łęgowski (90+1. Mariusz Fornalczyk), Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk (75. Wahan Biczachczjan) - Michał Kucharczyk (90+1. Rafał Kurzawa), Luka Zahovic (75. Jean Carlos Silva), Kamil Grosicki

Wyniki meczów 22. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Płock 3:1 (1:1)

Pozostałe mecze kolejki
2022-02-19:
Jagiellonia Białystok - Cracovia Kraków (15.00)
Śląsk Wrocław - Piast Gliwice (17.30)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Legia Warszawa (20.00)
2022-02-20:
Warta Poznań - Radomiak Radom (12.30, Grodzisk Wlkp.)
Górnik Zabrze - Raków Częstochowa (15.00)
Lechia Gdańsk - Lech Poznań (17.30)
2022-02-21:
Wisła Kraków - Górnik Łęczna (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 20 3 6 11 22-38 15 -16

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze