W sobotnim meczu na szczycie ligowej tabeli w Szczecinie piłkarze Pogoni i Lecha Poznań wystąpili z niebiesko-żółtymi opaskami na rękawach koszulek.

Reklama

Nigdy więcej wojny - transparent z takim napisem zaprezentowali piłkarze Legii Warszawa i Wisły Kraków przed ich piątkowym meczem w stolicy.

Z kolei podczas przywitania z sędziami i losowania stron boiska kapitanowie Rakowa Częstochowa - Tomas Petrasek i Wisły Płock - Dominik Furman trzymali szalik w barwach narodowym i z napisem "Ukraina".

Z narodową flagą i szalikiem na szyi wyszedł też na przedmeczową prezentacją grający w Górniku Łęczna Ukrainiec Serhij Krykun, a okolicznościowe koszulki zaprezentowali też sędziowie VAR spotkania ekipy z Lubelszczyzny ze Stalą Mielec.

Reklama

Podobne wyrazy wsparcia są przygotowywane przez pozostałe kluby w obecnej kolejce. Również my jako Ekstraklasa SA umieściliśmy specjalny symbol w transmisji meczowej, który jest wyrazem solidarności z Ukrainą - powiedział PAP menedżer ds. komunikacji spółki prowadzącej rozgrywki Bartosz Orzechowski.