Wisła Płock pod wodzą trenera Macieja Bartoszka tegoroczne rozgrywki rozpoczęła od remisu i trzech porażek, co spowodowało zakończenie współpracy ze szkoleniowcem. W niedzielnym meczu ligowym (3:1 z Górnikiem Łęczna) płocką drużynę tymczasowo prowadził Łukasz Nadolski.
Władze klubu w poniedziałek poinformowały o zatrudnieniu nowego trenera pierwszej drużyny, którym został Pavol Stano. Wraz z nim do klubu przyszedł jego asystent Norbert Gula.
Słowak znany jest w Polsce z występów ligowych. Ma na koncie blisko 250 spotkań na poziomie ekstraklasy. Występował w Polonii Bytom, Jagiellonii Białystok, Koronie Kielce, Podbeskidziu Bielsko-Biała i Termalice Nieciecza.
W 2018 roku w klubie z Niecieczy był asystentem najpierw Jacka Zielińskiego, a następnie Marcina Kaczmarka.
Nowy szkoleniowiec "Nafciarzy" nie ma długiego stażu w roli samodzielnego trenera. Od stycznia 2020 prowadził słowacki zespół MSK Żilina, z którym w poprzednim sezonie wywalczył czwarte miejsce w rozgrywkach ekstraklasy Słowacji i awansował do finału pucharu kraju. Z zespołem z Żyliny rozstał się w październiku 2021.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.