"Kolejorz" przystępował do meczu w Krakowie dzień po wyjazdowym remisie lidera Pogoni z Cracovią 1:1 i ze stratą dwóch punktów do "Portowców". W przypadku zwycięstwa awansowałby na pierwsze miejsce, ale zdołał jedynie, dzięki akcji w ostatnich sekundach, zremisować.

Piłkarze "Białej Gwiazdy" - w obecności 21 tysięcy widzów - prowadzili od 43. minuty po golu czeskiego napastnika Zdenka Ondraska.

W 54. minucie Colley w ogromnym zamieszaniu skierował piłkę do bramki, ale gol nie został uznany po tym, jak arbiter obejrzał akcję na monitorze.

Lech w drugiej połowie posiadał przewagę, ale ofiarnie grający wiślacy nie dopuszczali do sytuacji bramkowych, blokując strzały i wygrywając pojedynki główkowe w polu karnym.

Dopiero w końcówce poznaniacy byli bliscy wyrównania. W 81. minucie Filip Marchwiński główkował tuż obok słupka, a chwilę później Mikael Ishak posłał piłkę nad poprzeczką.

Arbiter doliczył siedem minut i w ostatniej akcji meczu Adriel Ba Loua podał przed bramkę, a ustawiony na pozycji środkowego napastnika stoper Antonio Milic sprytnym zagraniem piętą skierował piłkę do bramki.

Drużyna prowadzona obecnie przez Jerzego Brzęczka nie wygrała żadnego z sześciu tegorocznych meczów ligowych i w tabeli jest z 24 punktami jest 16. Na dodatek została niedawno wyeliminowana w ćwierćfinale Pucharu Polski przez trzecioligową (czwarty poziom) Olimpię Grudziądz.

Natomiast Lech po raz drugi z rzędu nie odniósł zwycięstwa, w poprzedniej kolejce przegrał u siebie z Rakowem Częstochowa 0:1.

Drużyna trenera Macieja Skorży ma 49 punktów i traci jeden do Pogoni, która w sobotę po drugiej stronie Błoni zremisowała z Cracovią.

Wyniki meczów 25. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2022-03-11:
Górnik Łęczna - Legia Warszawa 0:1 (0:0)
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - KGHM Zagłębie Lubin 0:2 (0:0)
2022-03-12:
Warta Poznań - Górnik Zabrze 2:1 (1:1)
Cracovia Kraków - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
Piast Gliwice - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
2022-03-13:
Wisła Kraków - Lech Poznań 1:1 (1:0)
Śląsk Wrocław - Radomiak Radom 0:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 0:1 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki
2022-03-14:
Raków Częstochowa - PGE FKS Stal Mielec (18.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 24 5 7 12 25-41 22 -16

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze