Napastnik warszawskiej jedenastki oraz obrońca Milan Havel mają dołączyć do kolegów w poniedziałek. Wówczas czeska kadra będzie liczyła 23 zawodników.
- powiedział Silhavy cytowany przez czeską federację.
Czesi w pierwszej fazie baraży o mundial w Katarze zagrają 24 marca w podsztokholmskiej Solnie. W przypadku zwycięstwa pięć dni później zagrają z Polską na Stadionie Śląskim w Chorzowie.
- dodał szkoleniowiec.
32-letni Pekhart ma na koncie dwadzieścia trzy mecze w narodowych barwach, w których strzelił dwa gole. Napastnik Legii powrócił do reprezentacji wiosną 2021 roku. Wcześniej po raz ostatni w niej zagrał w październiku 2013 roku w eliminacjach mistrzostw świata.
W zeszłym roku Pekhart zagrał w wyjazdowym meczu z Estonią, a u siebie z Belgią i Albanią. W EURO rozegrał ostatni kwadrans przegranego 0:1 meczu z Anglią. O pięć lat młodszy Havel tylko raz zagrał w reprezentacji.
Wśród wybrańców czeskiego selekcjonera jest też piłkarz Rakowa Częstochowa Tomas Petrasek.
Piłkarze reprezentacji Czech powołani na baraże o awans do mistrzostw świata:
bramkarze: Jiri Pavlenka (Werder Brema), Jindrich Stanek (Viktoria Pilzno), Tomas Vaclik (Olympiakos Pireus)
obrońcy: Jakub Brabec (Aris Saloniki), Milan Havel (Viktoria Pilzno), Ales Mateju (Venezia), Tomas Petrasek (Raków Częstochowa), Jaroslav Zeleny (FK Jablonec), David Zima (Torino)
pomocnicy: Antonin Barak (Verona), Tomas Holes (Slavia Praga), Jakub Jankto (Getafe), Ladislav Krejci (Sparta Praga), Lukas Masopust (Slavia Praga), Jakub Pesek (Sparta Praga), Michal Sadilek (Twente Enschede), Tomas Soucek (West Ham United), Jan Sykora (Viktoria Pilzno)
napastnicy: Adam Hlozek (Sparta Praga), Jan Kuchta (Lokomotiw Moskwa), Ondrej Lingr (Slavia Praga), Tomas Pekhart (Legia Warszawa), Patrik Schick (Bayer Leverkusen).
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
