Radomiak jako pierwszy stworzył groźną sytuację, ale strzał głową Mauridesa był niecelny. Sytuacja ta miała miejsce w 14. minucie, a cztery później Maksymilian Sitek zdecydował się na strzał z ok. 15 metrów, po którym piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła poza pole gry.

W 20. min przed szansą zdobycia gola stanął Abraham Marcus Ayomide. Znalazł się z piłką w polu karnym rywala. Jednak naciskany przez Marcina Flisa nie zdołał oddać strzału.

W 31. min kolejną okazję do objęcia prowadzenia miała Stal, ale główkę Bożidara Czorbadżijskiego obronił Filip Majchrowicz). Także w 38. min ładny strzał Mateusza Matrasa zatrzymał golkiper.

Na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Mazowsza za faul mieleckiego brakarza na Luisie Machado. Jednak po weryfikacji sytuacji przy pomocy systemu VAR zmienił decyzję.

W 44. min Oskar Zawada otrzymał prostopadłe podanie od Grzegorza Tomasiewicza. Mając przed sobą tylko bramkarza popisał się celnym strzałem i goście objęli prowadzenie.

Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy powinno być 0:2, ale Sitek mając przed sobą tylko Majchrowskiego, nie potrafił go pokonać.

Po tej akcji zarysowała się zdecydowana przewaga Radomiaka, który zdobył tylko jedną bramkę. Po tym jak Primel powalił na ziemię w polu karnym Karola Angielskiego arbiter odgwizdał faul bramkarza Stali. Sam poszkodowany wykorzystał "jedenastkę" w 76. min.

Najwyraźniej ta sytuacja na tyle wyprowadziła z równowagi golkipera z Mielca, że potem interweniując dwa razy wypuścił piłkę z rąk. Jednak gracze z Radomia w obu przypadkach nie zdołali dobić jej do bramki.

Radomiak Radom - PGE FKS Stal Mielec 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Oskar Zawada (44), 1:1 Karol Angielski (76-karny)
Żółta kartka - PGE FKS Stal Mielec: Oskar Zawada, Mateusz Żyro, Maksymilian Sitek, Damian Primel, Krystian Getinger
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 4 111
Radomiak Radom: Filip Majchrowicz - Dawid Abramowicz, Mateusz Cichocki, Goncalo Silva, Damian Jakubik (23. Tiago Matos) - Abraham Marcus Ayomide (77. Mario Rondon), Daniel Łukasik (55. Karol Angielski), Filipe Nascimento, Luizao, Luis Machado - Maurides (77. Mateusz Radecki)
PGE FKS Stal Mielec: Damian Primel - Albin Granlund, Mateusz Żyro, Bożidar Czorbadżijski, Marcin Flis, Krystian Getinger - Maksymilian Sitek (76. Wiktor Kłos), Mateusz Matras, Grzegorz Tomasiewicz (90+3. Jakub Wawszczyk), Dominik Steczyk (86. Maciej Urbańczyk) - Oskar Zawada