O wynikach badań zawodników poinformował klub w środowym komunikacie.

Reprezentacyjny estoński napastnik tuż przed przerwą zderzył się z obrońcą Górnika Bartoszem Rymaniakiem. Zamiast wyjść na drugą połowę, trafił do szpitala.

O procesie leczenia Rauno decydować będą lekarze z Kliniki Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w Katowicach. W związku z tym, nie jesteśmy w stanie stwierdzić dokładnie, jak długa będzie jego przerwa, ale będzie to minimum kilka tygodni. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po zejściu opuchlizny - wyjaśnił klubowy lekarz Maciej Mierzwiński.

Pomocnik Kostadinov w 75. minucie meczu, bez kontaktu z rywalem, przewrócił się na murawę z głośnym krzykiem. Utykając został sprowadzony do szatni, potem okazało się, że zerwał więzadła krzyżowe w prawym kolanie.

Przygotowuje się do zabiegu, który odbędzie się w przyszłym tygodniu. Po operacji czeka go rehabilitacja i minimum pół roku przerwy - ocenił Mierzwiński.

Obaj gracze trafili do zespołu trenera Waldemara Fornalika w trakcie ostatniej zimy. Kostadinov zagrał w wyjściowym składzie Macedonii Północnej w marcowym finałowym barażu z Portugalią o udział w mistrzostwach świata, przegranym przez jego zespół 0:2.