Trener gospodarzy Dariusz Banasik po raz pierwszy w tym sezonie zdecydował się na roszadę w bramce. Miejsce Flipa Majchrowicza zajął między słupkami Mateusz Kochalski. 21-latek w pierwszej połowie został zmuszony tylko do jednej interwencji, lecz nie zdołał obronić strzału Jakuba Myszora z około 14 metrów.

Reklama

Duży wkład w zdobycie tej bramki wniósł Michal Siplak, który przedarł się lewym skrzydłem i podał przed bramkę Radomiaka. Piłkę zdołał wybić wprawdzie Dawid Abramowicz, ale zrobił to tak niefortunnie, że spadła ona wprost na nogę Myszora, który strzelił swojego trzeciego gola w tym sezonie.

Reklama

Gospodarze przez całą pierwszą połowę nie potrafili przeprowadzić ani jednej składnej akcji. Nie oddali też celnego strzału. Lukas Hrosso był zmuszony tylko do kilku interwencji na przedpolu.

W 58. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jewhena Konoplianki, David Jablonsky głową skierował piłkę do siatki. Gol jednak nie został uznany, gdyż arbiter dostrzegł, że wcześniej Myszor, w walce o pozycję, popchnął Łukasika.

W 67. min doszło do przepychanek pomiędzy zawodnikami. Żółtymi kartkami ukarani zostali Matej Rodin i Raphael Rossi. Nerwowo nie wytrzymał też trener Banasik, który został odesłany na trybunę. Chwilę później Myszor po raz drugi pokonał Kochalskiego, ale to trafienie też nie zostało uznane, gdyż młody skrzydłowy "Pasów" był na spalonym.

Gospodarze dopiero kwadrans przed końcem przeprowadzili groźną akcję. Leandro huknął z woleja, a piłka odbiła się od słupka. Chwilę później Hrosso został zmuszony do pierwszej interwencji po niezłym strzale Jo Santosa z rzutu wolnego. W 85. min Cornel Rapa nadepnął w polu karnym stopę Jo Santosa i arbiter podyktował "jedenastkę". Potem jednak został wezwany do obejrzenia zajścia na monitorze i anulował swoją decyzję, a Santosa ukarał żółtą kartką za symulowanie.

Radomiak Radom - Cracovia 0:1 (0:1).
Bramki: 0:1 Jakub Myszor (24.).
Żółte kartki: Radomiak Radom - Daniel Łukasik, Raphael Rossi, Jo Santos, Filipe Nascimento; Cracovia - David Jablonsky, Matej Rodin.
Sędzia: Damian Kos (Gdańsk).
Widzów: 3663.
Radomiak Radom: Mateusz Kochalski - Goncalo Silva (73. Tiago Matos), Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Luizao (15. Filipe Nascimento), Daniel Łukasik – Leandro, Mateusz Radecki (46. Maurides), Luis Machado (46. Jo Santos) - Karol Angielski (73. Daominik Sokół).
Cracovia: Lukas Hrosso - David Jablonsky, Matej Rodin, Virgil Ghita – Cornel Rapa, Sylwester Lusiusz (71. Karol Knap), Pelle van Amersfoort, Michal Siplak - Jewhen Konoplianka (71. Michał Rakoczy), Rivaldinho (61. Florian Loshaj), Jakub Myszor (76. Otar Kakabadze).