21-letni Karol Struski był zawodnikiem Jagiellonii od pięciu lat, gdy z Górnika Łęczna trafił do akademii piłkarskiej białostockiego klubu. Na poziomie ekstraklasy debiutował w marcu 2020 roku, ale ostatecznie tamten sezon spędził na wypożyczeniu w Łęcznej i wraz z Górnikiem awansował z 1. ligi na najwyższy poziom krajowych rozgrywek piłkarskich.

Reklama

Po powrocie z tego wypożyczenia do Białegostoku wywalczył miejsce w składzie zespołu prowadzonego od początku minionego sezonu przez Ireneusza Mamrota, a w drugiej części rozgrywek - przez Piotra Nowaka. Rozegrał 29 meczów (większość w wyjściowym składzie) i zdobył jedną bramkę. Był również powoływany do reprezentacji Polski U-20, w której rozegrał osiem meczów i strzelił jednego gola.

Aris Limassol, którego zawodnikiem został Struski, zakończył rozgrywki na Cyprze na czwartym miejscu, co daje mu prawo startu w eliminacjach Ligi Konferencji.

Reklama

Przed rozpoczęciem nowego sezonu, to pierwszy oficjalnie potwierdzony transfer z Jagiellonii. Wcześniej klub informował o tym, że z grupą kilku zawodników nie zamierza przedłużać umów, w tym kontekście wymieniany był m.in. Pavels Steinbors, Michał Żyro czy Przemysław Mystkowski. Nowymi graczami pozyskanymi pod koniec maja, są młodzieżowiec Lecha Poznań Mateusz Skrzypczak (nominalnie obrońca lub defensywny pomocnik) oraz portugalski defensywny pomocnik Nene.

Reklama

Przygotowania do nowego sezonu ekstraklasy Jagiellonia rozpocznie 13 czerwca, tydzień później wyjedzie na zgrupowanie. W pierwszej kolejce rozgrywek 2022/2023, zaplanowanej na trzeci weekend lipca, zagra u siebie z Piastem Gliwice.

Autor: Robert Fiłończuk.