Boruc bronił barw Celticu w latach 2005-2010, natomiast w warszawskim klubie grał w latach 1999-2005 oraz od 2020 roku. Jest dwukrotnym mistrzem Polski i trzykrotnym mistrzem Szkocji.

Reklama

W karierze trwającej od ponad dwóch dekad Boruc występował także m.in. w Fiorentinie, Southampton czy Bournemouth. Jest 65-krotnym reprezentantem Polski i wśród bramkarzy jest pod tym względem rekordzistą kraju. Z gry w drużynie narodowej zrezygnował w 2017 roku.

Mecz Legii z Celtikiem przy Łazienkowskiej zaplanowany jest na 20 lipca, a sprzedaż biletów ma się rozpocząć jeszcze w czerwcu.

Cieszymy się, że nasze rozmowy doprowadziły do zorganizowania takiego wydarzenia. Artur jest dla kibiców, dla Legii, ważną postacią i w szczególny sposób chcemy mu podziękować. Zależy nam, aby nasza legijna społeczność wspólnie świętowała ten wyjątkowy mecz o historycznej randze, który oprócz swojego symbolicznego wymiaru będzie zapowiedzią nowego sezonu na naszym stadionie - powiedział wiceprezes zarządzający Legii Warszawa Marcin Herra, cytowany w oficjalnym komunikacie.