Sportowe CV nowego gracza Miedzi może robić wrażenie. Henriquez w przeszłości był zawodnikiem m.in. Manchesteru United, Realu Saragossa, Dinama Zagrzeb, a ostatnio brazylijskiej Fortalezy. Wiosną nie wystąpił jednak w żadnym meczu, a jesienią 2021 zaliczył 14 spotkań, w których nie zdobył ani jednego gola.

Reklama

Proces pozyskiwania tego zawodnika był bardzo długi. Szukaliśmy piłkarza doświadczonego, który w ekstraklasie może nam dać określoną jakość. Poza tym trzeba przyznać, że gracza z takim CV ciężko znaleźć na polskich boiskach. To zawodnik, który miał trochę problemów w brazylijskiej drużynie, ale cały czas grał w wielkich klubach. My lubimy piłkarzy, których delikatnie trzeba odbudować – skomentował Łobodziński na łamach oficjalnej strony internetowej klubu.

Henriquez ma w dorobku 13 meczów w reprezentacji Chile, w których zdobył dwa gole. W 2015 roku z zespołem narodowym wygrał Copa America.

Jest bardzo szybki, dynamiczny i zwrotny. Mimo że nie należy do najwyższych zawodników, doskonale gra głową i świetnie utrzymuje się przy piłce. Może grać też na skrzydle, jest bardzo uniwersalny. Liczymy też na jego doświadczenie – dodał szkoleniowiec legniczan.

Reklama

To drugi letni transfer Miedzi. Wcześniej z Pogoni Szczecin pozyskano obrońcę Huberta Matynię.