Wychowanek Zagłębia Lubin zadebiutował w ekstraklasie w 2018 roku i do tej pory rozegrał 109 meczów. Oprócz półrocznego wypożyczenia do Chojniczanki Chojnice (jesienią 2015 roku) całą karierę spędził w klubie z Dolnego Śląska.

Reklama

Jak podkreśliła Legia, bramkarz ma bardzo dobre warunki fizyczne - mierzy 190 cm.

Kiedy odzywa się taki klub jak Legia, to ciężko odmówić. Jestem bardzo zaszczycony, że znalazłem się w tym miejscu - przyznał Hładun, cytowany na stronie klubu.

W ubiegłym sezonie ekstraklasy bramkarz rozegrał 23 mecze i spędził na boisku 2070 minut.

Reklama

Dominika oglądaliśmy od dłuższego czasu i dysponujemy wieloma raportami na jego temat z ostatnich lat. Mamy bardzo młodych bramkarzy, Dominik jest bardziej doświadczony, ma blisko 27 lat i ponad 100 występów w ekstraklasie. Pomimo wieku ma potencjał, żeby się jeszcze rozwijać. Jest bardzo sprawny, szybki, ma dobry refleks, odpowiada nam również w elemencie gry piłką. Liczę na pracę trenera Krzysztofa Dowhania, u którego bramkarze osiągają szczyty swoich możliwości - powiedział dyrektor sportowy Legii Jacek Zieliński.

Cztery dni wcześniej warszawski klub poinformował, że z drużyny odchodzi austriacki bramkarz Richard Strebinger. Kontrakt z 29-letnim piłkarzem został rozwiązany za porozumieniem stron.

Już wcześniej było wiadomo, że Legię opuści też 42-letni Artur Boruc, były znakomity golkiper reprezentacji Polski.

Stołeczny klub nie obronił w minionym sezonie mistrzostwa kraju, ukończył rozgrywki na 10. miejscu w tabeli.