Częstochowianie przystąpili do meczu bez strzelców trzech z czterech bramek w niedzielnym meczu we Wrocławiu oraz Stratosa Svarnasa, a w Pogoni na ławce rezerwowych pozostał Pontus Almqvist, którego zastąpił Luka Zahovic. Pierwsza połowa była dla obu zespołów swego rodzaju "rozpoznaniem bojem" i więcej uwagi zwracano na obronę niż na akcje ofensywne. Niemniej już w 9. min. Dante Stipica uratował Pogoń przed utratą gola, bo wygrał pojedynek sam na sam z Vladislavsem Gutkovskisem. Z kolei Vladan Kovacevic w 11. min. obronił groźne uderzenie z dystansu Damiana Dąbrowskiego. W 19. min. na strzał z linii pola karnego zdecydował się Kamil Grosicki, ale zablokowali go obrońcy, zaś w 21. min. sytuacje wyjaśnił Zoran Arsenic.

Reklama

W 29. min. efektownym rajdem po przeciwnej stronie boiska popisał się Szymon Czyż, ale i on został zablokowany przez rywali. Pod koniec pierwszej połowy zarysowała się przewaga Rakowa, ale bramek nie było. W 37. min. Pogoń znowu uratował Stipica, który obronił strzał Iviego Lopeza, a w 40. Bartosz Nowak zamiast strzelać próbował podawać do partnerów i zmarnował okazję do objęcia prowadzenia.

Po przerwie gospodarze ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków i w 49. min. Mateusz Wdowiak próbował dograć ze skrzydła piłkę do Lopeza, ale przechwycił ją Stipica. W 55. min. to właśnie Wdowiak wystąpił w roli egzekutora i "szczupakiem" posłał piłkę do siatki, po precyzyjnym podaniu Nowaka.

Reklama

Po zdobyciu bramki Raków nadal atakował i miał szanse na kolejne trafienia. Dogodnych sytuacji nie wykorzystali Gutkovskis w 60. i 64. min., Nowak w 65., Lopez w 68., Arsenic w 70., Czyż w 79. oraz Władysław Koczerhin w 81. Pogoń tylko sporadycznie kontratakowała, a szanse na wyrównanie w 58. i 73. min. miał Almqvist.

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Wdowiak (55-głową)
Żółta kartka - Raków Częstochowa: Patryk Kun, Bogdan Racovitan, Ivi Lopez, Fabian Piasecki, Giannis Papanikolaou. Pogoń Szczecin: Damian Dąbrowski, Luka Zahovic, Mariusz Fornalczyk, Leo Borges, Wahan Biczachczjan
Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
Widzów: 5 012
Raków Częstochowa: Vladan Kovacevic - Bogdan Racovitan (46. Mateusz Wdowiak), Zoran Arsenic, Milan Rundic - Fran Tudor, Giannis Papanikolaou, Szymon Czyż, Patryk Kun - Ivi Lopez (85. Wiktor Długosz), Bartosz Nowak (70. Władysław Koczerhin), Vladislavs Gutkovskis (70. Fabian Piasecki)
Pogoń Szczecin: Dante Stipica - Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Kostas Triantafyllopoulos (82. Leo Borges), Luis Mata (82. Marcel Wędrychowski) - Damian Dąbrowski, Jean Carlos Silva (62. Mariusz Fornalczyk), Mateusz Łęgowski (62. Wahan Biczachczjan), Sebastian Kowalczyk, Kamil Grosicki - Luka Zahovic (54. Pontus Almqvist)