Piast ostatni raz komplet punktów w lidze zdobył 5 września, kiedy pokonał u siebie Miedź Legnica 2:1. Dziś jest doskonała okazja na przełamanie tej złej passy – pocieszał miejscowych kibiców stadionowy spiker.

Pierwsza połowa nie przyniosła im zbyt wielu pozytywnych wrażeń. Co prawda gliwiczanie atakowali, aktywny z przodu był 19-letni napastnik Gabriel Kirejczyk, jednak niewiele z tego wynikało.

Jęk zawodu dał się słyszeć z trybun, kiedy w 30. minucie Michał Chrapek potężnym uderzeniem zza pola karnego sprawdził mocowanie poprzeczki. „Warciarze” byli dużo skuteczniejsi. Wyprowadzili jedną groźną akcję i objęli prowadzenie. Dośrodkowanie Kajetana Szmyta z prawej strony wykorzystał głową Miguel Luis, dając powód do radości niewielkiej grupce sympatyków poznańskiego klubu obecnej na stadionie.

Po przerwie zespół Vukovica ruszył z impetem do krótkotrwałego natarcia. Wzmógł się też doping gliwickich fanów. Mógł go uciszyć Zrelak, który zdecydował się na centrę z lewej strony, a piłka odbiła się od poprzeczki.

Potem szansy na swojego drugiego gola nie wykorzystał Luis. Jego strzał głową z kilku metrów obronił bramkarz Piasta.

Zmiany, na jakie zdecydował się szkoleniowiec gospodarzy, niewiele dały. Poznaniacy korzystali z możliwości kontr. Po jednej z nich piłkę zdołał w ostatniej chwili wybić poza boisko Ariel Mosór, ale to tylko na chwilę odwlekło stratę gola. Z rzutu rożnego dośrodkował Zrelak, a skuteczną główką popisał się Dimitrios Stavropoulos.

Piast nie potrafił na to odpowiedzieć. Kończ waść, wstydu oszczędź – krzyknął do sędziego w doliczonym czasie jeden z miejscowych kibiców. I rzeczywiście po chwili było po meczu.

Piast Gliwice - Warta Poznań 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Luis Miguel (31-głową), 0:2 Dimitris Stavropoulos (80-głową)

Żółta kartka - Piast Gliwice: Patryk Dziczek, Miguel Munoz. Warta Poznań: Dawid Szymonowicz

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 4 235

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Ariel Mosór, Miguel Munoz, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Arkadiusz Pyrka (73. Damian Kądzior), Patryk Dziczek (73. Tom Hateley), Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz - Gabriel Kirejczyk (73. Alberto Toril), Kamil Wilczek (65. Jorge Felix)

Warta Poznań: Jędrzej Grobelny - Dimitris Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov - Jan Grzesik, Mateusz Kupczak, Kajetan Szmyt (55. Maciej Żurawski), Michał Kopczyński (55. Niilo Maenpaa), Luis Miguel (74. Enis Destan), Kamil Kościelny - Adam Zrelak (90+2. Wiktor Pleśnierowicz)

Autor: Piotr Girczys