Urodzony w Piekarach Śląskich 54-letni Matysek w kadrze zagrał 34 razy. Występował w Zagłębiu Wałbrzych i Śląsku Wrocław, później m.in. w Fortunie Kolonia i Bayerze Leverkusen. a po powrocie do kraju w Zagłębiu Lubin i RKS Radomsko. Po zakończeniu kariery był trenerem bramkarzy w Górniku i niemieckim 1.FC Nuernberg.

Reklama

Zabrzanie nie mieli szefa od końca sierpnia 2022, kiedy rozstał się z tą posadą Arkadiusz Szymanek. Od tej pory zarząd tworzyli Małgorzata Miller-Gogolińska i Tomasz Masoń.

Szymanek objął stery w Górniku 31 stycznia. W czerwcu media spekulowały o odejściu prezesa, tymczasem pracę stracił – tuż po rozpoczęciu przygotowań do sezonu - trener Jan Urban. Zastąpił go Bartosch Gaul.

Reklama

Matysek w lutym 2018 pożegnał się ze Śląskiem Wrocław, gdzie był przez dwa lata dyrektorem sportowym.

Mam nadzieję, że “Trójkolorowi” od dziś wzmocnieni zostaną przez pochodzącego z Górnego Śląska wieloletniego reprezentanta Polski oraz utalentowanego bramkarza występującego także w Bundeslidze. To doświadczony menedżer, który wie jak skutecznie zarządzać klubem sportowym – napisała w mediach społecznościowych prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

Samorząd miasta jest większościowym udziałowcem Górnika.

Milik, starszy brat reprezentanta Polski Arkadiusza, ze śląskim klubem związany jest od 2011 roku, od pięciu lat zarządzał klubową akademią.

Reklama

Na początku grudnia 2022 do zabrzańskiego klubu wrócił po dziewięciu latach były piłkarz Michał Bemben, który został doradcą zarządu ds. sportowych

Drużyna trenera Gaula po 20 kolejkach ekstraklasy zajmuje 14. miejsce w tabeli.

Autor: Piotr Girczys