Rozgrywany tradycyjnie przy pełnych trybunach mecz w Łodzi zaczął się od groźnej akcji Śląska, którą zainicjował John Yeboah. Z podania byłego młodzieżowego reprezentanta Niemiec nie skorzystał jednak Martin Konczkowski, którego strzał minął bramkę gospodarzy.

Później tempo gry nadawali łodzianie, którzy po trzech remisach z rzędu zamierzali odnieść pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej ekstraklasy. Łatwo i szybko przedostawali się pod pole karne Śląska, lecz w pierwszym kwadransie jedyną korzyścią z uzyskanej przewagi był strzał z linii pola karnego Czecha Marka Hanouska, z którym poradził sobie Rafał Leszczyński. Dużo lepszą okazję w 20. minucie po zagraniu Łotysza Andrejsa Ciganiksa miał Hiszpan Jordi Sanchez, ale znów górą był bramkarz wrocławskiej drużyny.

Do końca pierwszej połowy przeważał Widzew, ale to goście mieli lepszą okazję do objęcia prowadzenia. Sprokurował ją bramkarz łódzkiego zespołu, który zagrał zbyt lekko przy wyprowadzaniu piłki. W polu karnym przejął ją Yeboah, lecz jego strzał na linii bramkowej zatrzymał Serafin Szota.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Spadło tempo i drużyna trenera Ivana Djurdjevica nie czekała już tylko na kontrataki, ale sama częściej kreowała grę. Mecz się wyrównał, lecz nadal długo brakowało w nim płynnych akcji i sytuacji bramkowych.

W końcu, w 73. minucie, dobrej piłki doczekał się Bartłomiej Pawłowski, ale najlepszy strzelec Widzewa nie trafił w bramkę. Napastnik łodzian jeszcze dwukrotnie znalazł się w dobrych sytuacjach - w 79. minucie przesadził jednak z dryblingiem w polu karnym Śląska, a kilka minut później strzelił obok słupka.

Miejscowi dopięli swego dopiero w ostatniej akcji meczu. Tym razem Pawłowski dokładnie dograł piłkę na głowę Norwega Kristoffera Hansena, który dał Widzewowi długo oczekiwane zwycięstwo.

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Kristoffer Hansen (90+3-głową)
Żółta kartka - Widzew Łódź: Juliusz Letniowski. Śląsk Wrocław: Diogo Verdasca, Daniel Gretarsson
Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)
Widzów: 17 099
Widzew Łódź: Henrich Ravas - Patryk Stępiński, Serafin Szota, Mateusz Żyro - Mato Milos (85. Juljan Shehu), Marek Hanousek, Juliusz Letniowski (58. Dominik Kun), Andrejs Ciganiks (69. Kristoffer Hansen) - Ernest Terpiłowski (69. Paweł Zieliński), Jordi Sanchez, Bartłomiej Pawłowski
Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Diogo Verdasca, Konrad Poprawa, Daniel Gretarsson - Martin Konczkowski, Patrick Olsen, Adrian Bukowski (58. Dennis Jastrzembski), Victor Garcia - John Yeboah (82. Piotr Samiec-Talar), Erik Exposito, Caye Quintana (58. Matias Nahuel Leiva)

Wyniki meczów 21. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:Widzew Łódź - Śląsk Wrocław           1:0 (0:0)
Cracovia Kraków - PGE FKS Stal Mielec 2:1 (0:1)

Pozostałe mecze kolejki
2023-02-18:
Korona Kielce - Lechia Gdańsk (15.00)
Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (17.30)
Pogoń Szczecin - Warta Poznań (20.00)
2023-02-19:
Miedź Legnica - Wisła Płock (12.30)
Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin (15.00)
Piast Gliwice - Legia Warszawa (17.30)
2023-02-20:
Radomiak Radom - Jagiellonia Białystok (19.00)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)

18. Miedź Legnica 20 3 6 11 21-31 15 -10

W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze