Żółta kartka - Piast Gliwice: Michael Ameyaw. Pogoń Szczecin: Danijel Loncar.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów: 4 665.

Piast Gliwice:Frantisek Plach - Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alexandros Katranis - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (72. Alex Sobczyk), Arkadiusz Pyrka - Jorge Felix (66. Szczepan Mucha), Gabriel Kirejczyk (72. Tom Hateley).

Pogoń Szczecin:Dante Stipica - Linus Wahlqvist, Benedikt Zech, Danijel Loncar, Leonardo Koutris (84. Leo Borges) - Sebastian Kowalczyk (84. Rafał Kurzawa), Wahan Biczachczjan (66. Luka Zahovic), Mateusz Łęgowski (66. Alexander Gorgon), Damian Dąbrowski, Kamil Grosicki - Pontus Almqvist (75. Marcel Wędrychowski).

Pierwsza połowa nie była zbyt ciekawa. Co prawda w początkowych minutach Piast przeprowadził trzy groźne akcje, ale bez efektu. Z kolei w 28. minucie ładnie uderzył z dystansu Kamil Grosicki, ale na posterunku był Frantisek Plach.

Piast zaczął drugą połowę od zdecydowanego ataku

Także drugą połowę Piast zaczął od zdecydowanego ataku. W 46. min mogło być 1:0 - niemal z linii końcowej boiska Hiszpan Jorge Felix posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, jednak dwóch jego kolegów z drużyny nie zdołało jej skierować do siatki. Ok. 60 sekund później z bliska strzelił ponad bramką Gabriel Kirejczyk.

W obu przypadkach gliwiczanie byli bliscy zdobycia golu, gdyż proste błędy popełnili obrońcy Pogoni.

Akcje te nie okazały się zwiastunem ciekawszej drugiej odsłony. Inicjatywę przejęli "Portowcy", długimi okresami utrzymywali się przy piłce, ale niewiele z tego wynikało.

Gliwiczanie mogli mówić o szczęściu w 87. min. Po dobrym prostopadłym podaniu Słoweńca Luki Zahovica piłka trafiła do Alexandra Gorgona, ale ten będąc w polu karnym uderzył w boczną siatkę.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry, to Piast mógł zdobyć gola na we trzech punktów, jednak Grzegorz Tomasiewicz uderzył niecelnie. Dwie minuty później gracze z Górnego Śląska znowu przeprowadzili groźną akcję, ale Szczepan Mucha źle zachował się w polu karnym i stracił piłkę.

Gliwiczanie do dziewięciu przedłużyli serię spotkań bez porażki.