Drużyna trenera Kosty Runjaica rozpoczęła mecz w składzie: Kacper Tobiasz, Rafał Augustyniak, Artur Jędrzejczyk, Maik Nawrocki, Paweł Wszołek, Bartosz Slisz, Juergen Elitim, Josue, Patryk Kun, Marc Gual, Blaz Kramer.

Kramer bliski szczęścia

W dziewiątej minucie Josue strzelił z dystansu, ale bramkarz Alexander Schlager sparował piłkę na rzut rożny. Portugalski pomocnik od początku spotkania był bardzo aktywny, dyrygował grą i wykonywał wszystkie stałe fragmenty gry.

Wicemistrzowie Polski mieli optyczną przewagę, a najlepszą okazję stworzyli pod koniec pierwszej połowy, gdy Schlager na linii bramkowej zatrzymał strzał Kramera z najbliższej odległości.

Dwa gole po przerwie

W przerwie trener mistrzów Austrii dokonał aż ośmiu zmian. Na boisku pojawił się Piątkowski, który grał na prawej obronie.

Augustyniak w 60. min wbiegł w pole karne i zdołał oddać celny strzał, lecz austriacki bramkarz znów stanął na wysokości zadania. Pięć minut później obrońca Legii przeprowadził bliźniaczą akcję i strzałem po ziemi wyprowadził Legię na prowadzenie. W 73. min Kun zagrał precyzyjnie do Nawrockiego, który głową podwyższył na 2:0.

Rezerwowy bramkarz Legii Dominik Hładun pięć minut przed końcem meczu instynktownie obronił strzał głową po rzucie wolnym. Dzięki temu legioniści trzeci raz z rzędu zachowali czyste konto.

Trzeci sparing, trzecie zwycięstwo

Wcześniej legioniści wygrali w Austrii z azerskim Karabachem Agdam 2:0 i z rumuńskim FC Botosani 5:0. Wicemistrzowie Polski odnieśli już czwarte zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym, gdyż 24 czerwca w Książenicach pokonali Lechię Gdańsk 3:1.

15 lipca piłkarze Legii zmierzą się w Częstochowie z Rakowem w meczu o Superpuchar Polski.