Zgodnie z uchwałą rady nadzorczej Elżbieta Filipiak zastąpi swojego męża od 6 listopada do 6 lutego 2024 roku. MKS Cracovia SSA zarządza m.in. zespołem piłkarskim występującym w ekstraklasie oraz drużyną hokejową grającą w ekstralidze.

Reklama

Tabisz odszedł z zarządu Cracovii

Elżbieta Filipiak ukończyła studia wyższe w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na kierunku metalurgia o specjalności fizyka metali i metaloznawstwo. Następnie ukończyła studia podyplomowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w zakresie zarządzania finansami w przedsiębiorstwie oraz zdobyła uprawnienia księgowego. W latach 1988-1989 odbyła staż na Wydziale Inżynierii Chemicznej w Uniwersytecie w Adelajdzie w Australii.

Od 2001 roku pełni funkcję prezesa zarządu w spółce Grupa EFI S.A oraz w kilku spółkach Grupy Comarch. Jest założycielką fundacji Centrum Inicjatyw Społecznych i Gospodarczych Colectiva oraz członkiem Rady Polnische Kulturstiftung LIBERTAS w Szwajcarii.

Jednocześnie poinformowano, że z zarządu Cracovii odszedł Jakub Tabisz. Był on wiceprezesem klubu od 13 sierpnia 2013 roku, ale rok temu został zawieszony w pełnieniu tej funkcji w związku toczącym się śledztwem związanym z działalnością w Polskim Związku Piłki Nożnej i nieprawidłowościami przy zawieraniu umów sponsorskich.

Obecnie w skład zarządu Cracovii, oprócz Elżbiety Filipiak, wchodzi Stefan Majewski, który pełni funkcję wiceprezesa.