Spotkanie wywołało – jak zawsze – duże zainteresowanie kibiców. Gospodarze przystąpili do tego starcia po dziewięciu kolejnych ligowych meczach bez porażki. Zaczęli ofensywnie, dwa razy interweniować musiał po groźnych dośrodkowaniach Daniel Bielica, ale z gola cieszyli się sympatycy Górnika.

W 15. minucie kilkudziesięciometrowy wykop Rafała Janickiego przedłużył głową Sebastian Musiolik, a Adrian Kapralik nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. Zawodnikowi gości nie przeszkodził ostry kąt, z jakiego strzelał.

Do przerwy gliwiczanie prowadzili atak pozycyjny. Wyraźnie denerwował się przy linii bocznej ich trener Aleksandar Vukovic. W końcówce blisko pokonania głową Daniela Bielicy był Kamil Wilczek. Mimo to ekipa trenera Jana Urbana schodziła do szatni z jednobramkową zaliczką.

Kibice miejscowych powitali swoich piłkarzy po przerwie głośnym zapewnieniem, że w nich wierzą. Piłkarze Piasta atakowali skrzydłami, próbowali uderzeń z daleka. Ponownie skutecznością błysnęli przeciwnicy. Boris Sekulic dośrodkował w pole karne, głową zgrał Damian Rasak, a formalności dopełnił z pięciu metrów niepilnowany Kapralik.

Niewiele pomogły dwie zmiany, jakie zrobił szkoleniowiec gospodarzy, bo po chwili „petardę” zza pola karnego odpalił kapitan zabrzan Podolski i piłka wpadła pod poprzeczkę.

Starania gliwiczan o zmianę wyniku długo nie przynosiły efektów. Blisko zdobycia kontaktowego gola byli rezerwowi Fabian Fiasecki i Jorge Felix – strzał pierwszego obronił Bielica, Hiszpan trafił z bliska w boczną siatkę. Felix poprawił się w kolejnej akcji. Wykorzystał centrę Arkadiusza Pyrki i głową pokonał bramkarza gości.

Na więcej drużyny trenera Vukovica nie było stać.

Piast był niepokonany w ligowych starciach z Górnikiem od jedenastu spotkań. Ta passa została w sobotę przerwana.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Adrian Kapralik (15), 0:2 Adrian Kapralik (61), 0:3 Lukas Podolski (65), 1:3 Jorge Felix (82-głową)
Żółta kartka - Piast Gliwice: Arkadiusz Pyrka, Patryk Dziczek. Górnik Zabrze: Damian Rasak
Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)
Widzów: 8 035
Piast Gliwice: Karol Szymański - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Jakub Holubek - Damian Kądzior, Patryk Dziczek, Miłosz Szczepański (62. Jorge Felix), Grzegorz Tomasiewicz (83. Tihomir Kostadinov), Serhij Krykun (46. Michael Ameyaw) - Kamil Wilczek (62. Fabian Piasecki)
Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Boris Sekulic, Dominik Szala, Rafał Janicki, Michal Siplak - Adrian Kapralik (90+2. Filipe Nascimento), Damian Rasak, Dani Pacheco (72. Szymon Czyż), Lawrence Ennali (72. Kamil Lukoszek) - Lukas Podolski (81. Soichiro Kozuki), Sebastian Musiolik (81. Piotr Krawczyk)