Gospodarze bardzo szybko otworzyli wynik spotkania. Kibice jeszcze nie zdążyli dobrze usiąść na swoich miejscach, a Szymon Sobczak już trafił do siatki. Była dokładnie 48. sekunda spotkania, kiedy piłka wpadła do bramki Frantiska Placha.

W 37. minucie "Biała Gwiazda" podwyższyła na 2:0. Autorem gola był Jesus Alfaro.

Piast starał się odrobić straty, ale tego dnia było go tylko stać na zdobycie honorowej bramki. W 57. minucie uczynił to Ariel Mosór.

Wisła po raz pierwszy od 2008 roku zagra w finale Pucharu Polski. Wówczas przegrała z Legią Warszawa po rzutach karnych. W swojej historii czterokrotnie sięgała po to trofeum (1926, 1967, 2002 i 2003 roku).

Finał odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

"Biała Gwiazda" aktualnie gra w 1. lidze (drugi poziom rozgrywkowy w Polsce). Po 25. kolejkach jest na piątym miejscu i traci dziewięć punktów do prowadzącej Lechii Gdańsk.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (1), 2:0 Jesus Alfaro (37), 2:1 Ariel Mosór (54-głową)
Żółta kartka: Wisła Kraków – Joseph Colley, Dejvi Bregu, Marc Carbo; Piast Gliwice – Jakub Czerwiński, Tihomir Kostadinov
Sędzia: Bartosz Frankowski (Toruń)
Widzów: 33 000
Wisła Kraków: Alvaro Raton – Bartosz Jaroch, Alan Uryga, Joseph Colley, Dawid Szot – Marc Carbo, Kacper Duda – Miki Villar (69. Angel Baena), Goku (58. Dejvi Bregu), Jesus Alfaro (90+1. Mariusz Kutwa) – Szymon Sobczak (90+1. Michał Żyro)
Piast Gliwice: Frantisek Plach – Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Tomas Huk (46. Tomasz Mokwa) - Damian Kądzior (59. Serhij Krykun), Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz (46. Miłosz Szczepański), Tihomir Kostadinov, Michael Ameyaw - Fabian Piasecki (77. Kamil Wilczek)