2 maja na stadionie PGE Narodowym w Warszawie "Portowcy" mogli wygrać pierwsze trofeum w historii klubu. W finale Pucharu Polski zmierzli się z Wisłą Kraków. Byli zdecydowanym faworytem, ale przegrali i po ostatnim gwizdku sędziego zostali z pustymi rękoma.

Reklama

Policja ustaliła tożsamość mężczyzn

Gorycz porażki przeżyć musieli też sympatycy Pogoni. To nie było takie łatwe. Wyraz swojemu niezadowoleni, frustracji i wściekłości dali podczas ligowego spotkania z Puszczą Niepołomice. Na jednej z trybun pojawił się transparent z wulgarnym hasłem - "Wstyd k****".

Jak donosi serwis szczeciner.pl. sprawą zainteresowała się policja. Szczecińscy policjanci w związku z wywieszeniem obraźliwego banneru z wulgarnymi napisem bezpośrednio, jeszcze w czasie trwania imprezy sportowej, zabezpieczyli monitoring rejestrujący to zdarzenie, ustalili sprawców. Są to młodzi mężczyźni w wieku 20, 23 i 30 lat, poniosą odpowiedzialność za ten czyn - poinformowała nadkom. Anna Gembala, oficer prasowy KMP w Szczecinie czytamy na łamach serwisu.

Reklama

Panowie za swój występek mogą zostać surowo ukarani. Według prawa, kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany.