Raków w poprzednim sezonie nie obronił mistrzostwa Polski. "Medaliki" nie znalazły się nawet na podium Ekstraklasy. Dawida Szwargę w roli trenera pierwszego zespołu zastąpił Papszun. Dla 49-letniego szkoleniowca to powrót na stare śmieci po rocznej przerwie.

Reklama

Papszun przywrócił Niemca do drużyny

Jedną z pierwszych decyzji Papszuna po powrocie do Częstochowy było odsunięcie od zespołu Sonnego Kittela. Niemiec nie pojechał z drużyną na obóz przygotowawczy do Arłamowa, a Papszun powiedział, że nie widzi dla niego miejsca w swojej drużynie. Po powrocie z obozu sytuacja jednak się zmieniła. W środę Kittel trenował z pierwszą drużyną Rakowa.

Latem definitywnie z ekipą spod Jasnej Góry rozstali się m.in. bramkarz Vladan Kovacević (Sporting Lizbona) oraz pomocnicy Giannis Papanikolau (Caykur Rizespor) i Marcin Cebula (Śląsk Wrocław).

Raków na razie dokonał czterech wzmocnień. Do klubu dołączyli Brazylijczyk Adriano, Grecy Vasilios Sourlis i Lazaros Lamprou oraz Norweg Kristoffer Klaesson. Blisko transferu do Rakowa jest też Patryk Makuch z Cracovii.