Krakowianie objęli prowadzenie w 20. min. Łukasz Garguła dostał piłkę w okolicy środka boiska. Szybko pobiegł z nią na 17. metr, zagrał w pole karne do Davida Bitona, który mimo asysty obrońcy pokonał bramkarza Odense.

Reklama

Osiem minut później polski zespół prowadził 2:0, dzięki dobrze przeprowadzonej kontrze. Patryk Małecki - po tym jak otrzymał piłkę od Gervasio Nuneza - pobiegł z nią lewym skrzydłem, a następnie wbiegł w pole karne i z około 15 m uderzył nie do obrony.

Duńczykom nadzieję na osiągnięcie korzystnego wyniku dał w 51. min Rasmus Falk, ale Odense nie zdołało wyrównać.

Wiślacy najlepszą okazję do podwyższenia rezultatu mieli w 78 min. Po koronkowej akcji z udziałem Nuneza, Małeckiego i Bitona, ten ostatni z bliska przestrzelił.

Pod koniec meczu na boisko wbiegł Maor Melikson, dla którego był to pierwszy występ po dłuższym okresie leczenia kontuzji. W 82. min zastąpił on Patryka Małeckiego.

W drugim meczu grupy K Twente Enschede - Fulham Londyn padł wynik 1:0. W następnej kolejce spotkań Wisła na wyjeździe zagra z Twente Enschede, zaś Fulham z Odense BK.

Odense BK - Wisła Kraków 1:2 (0:2)

Bramki: dla Odense BK - Rasmus Falk (51); dla Wisły - David Biton (20), Patryk Małecki (28).

Reklama

Żółte kartki - Odense BK: Chris Sorensen. Wisła Kraków: Patryk Małecki, Osman Chavez.

Sędzia: Laurent Duhamel (Francja).

Odense BK: Mads Toppel - Espen Ruud, Daniel Hoegh (16-Tore Reginiussen), Anders Moller Christensen, Bernard Mendy - Andreas Joahnsson, Hans Henrik Andreasen, Chris Sorensen, Rasmus Falk (53-Bashkim Kadrii) - Peter Utaka, Morten Skoubo (75-Djiby Fall).

Wisła Kraków: Sergei Pareiko - Michael Lamey (79-Marko Jovanovic), Osman Chavez, Junior Diaz, Dragan Paljic - Patryk Małecki (82-Maor Melikson), Cezary Wilk, Gervasio Nunez, Łukasz Garguła, Andraz Kirm (90 Ivica Iliev) - David Biton.