Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy, a w pierwszej połowie najlepszą okazję do zdobycia gola zmarnował Marek Zieńczuk, który w 41. minucie nie wykorzystał rzutu karnego. Po jego strzale piłka trafiła w słupek.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Ruch miał przewagę, ale nie potrafił udokumentować jej bramką. W 69. minucie kibice zgromadzeni na stadionie przy Cichej przecierali oczy ze zdumienia. Po jednej z nielicznych akcji prowadzenie gościom dał Agron Memedi.

Piłkarze Metalurga cieszyli się nim jednak tylko pięć minut. Strata gola wyraźnie podrażniła "Niebieskich", którzy przestali mieć problemy ze skutecznością. Bohaterem okazał się Arkadiusz Piech - to jego dwie główki odwróciły losy meczu. W doliczonym czasie gry dwubramkową zaliczkę, także strzałem głową, zapewnił Ruchowi Piotr Stawarczyk.

Rewanż za tydzień w Macedonii.

Ruch Chorzów - Metalurg Skopje 3:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Agron Memedi (69), 1:1 Arkadiusz Piech (74-głową), 2:1 Arkadiusz Piech (83-głową), 3:1 Piotr Stawarczyk (90+2-głową).

Żółte kartki: Marcin Malinowski, Marek Szyndrowski, Żeljko Djokic (Ruch); Ljubomir Stevanovic (Metalurg).

Ruch Chorzów: Michal Peskovic - Żeljko Dokic, Piotr Stawarczyk, Maciej Sadlok, Marek Szyndrowski - Marek Zieńczuk, Gabor Straka (57-Filip Starzyński), Marcin Malinowski, Łukasz Janoszka (62-Pavel Sultes) - Maciej Jankowski (77-Grzegorz Kuświk), Arkadiusz Piech.

Metalurg Skopje: Igor Pavlovic - Mile Petkovski, Goran Dragovic, Igor Kralevski, Blagojce Ljamcevski - Hristijan Dimoski (90-Aleksandar Dalceski), Mile Krstev, Ljubomir Stevanovic, Kemal Alomerovic (49-Ilija Nestorovski), Agron Memedi - Cvetan Curlinov (86-Ninoslav Dodevski).

Sędzia: Huseyin Gocek (Turcja).