Sobiech wszedł na boisko po przerwie, a jego zespół przegrywał w tym momencie 0:2. Polak kontaktową bramkę zdobył w 67. minucie. Sześć minut później był już remis; piłkę do własnej siatki skierował Peter Wisgerhof.

>>>Twente - Hannover 2:2. Zobacz gole

Spotkanie w Szwajcarii miało niesamowity przebieg. Do przerwy 2:1 prowadził Liverpool, jednak po nieco ponad godzinie gry to gospodarze wygrywali 3:2. Ostatnie słowo należało do Anglików; między innymi dzięki dwóm golom 20-letniego Jonjo Shelveya zwyciężyli 5:3.

Całe spotkanie w barwach Steauy Bukareszt (grupa E) rozegrał Łukasz Szukała. Jego zespół zremisował w Stuttgarcie z VfB 2:2. Kibice bramki oglądali na początku i na końcu spotkania. W piątej minucie prowadzenie gospodarzom dał Bośniak Vedad Ibisevic, ale Rumuni wyrównali już kilkadziesiąt sekund później. W 80. minucie to goście byli bliżej zwycięstwa, dzięki bramce z rzutu karnego Raula Rusescu. Do remisu 2:2 zdołał jednak doprowadzić Georg Niedermeier.

Z ławek rezerwowych zmagania swoich drużyn oglądali bramkarze - Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven) i Wojciech Pawłowski (Udinese Calcio). Występująca w grupie F holenderska drużyna przegrała na wyjeździe z Dnipro Dniepropietrowsk 0:2, a włoski klub (grupa A) na własnym stadionie zremisował z Anży Machaczkała 1:1. Punkt gospodarzom uratował już w doliczonym czasie gry Antonio di Natale.

W kadrze Girondins Bordeaux z powodu kontuzji zabrakło Ludovica Obraniaka. Zespół reprezentanta Polski w grupie D gładko pokonał u siebie Club Brugge 4:0.

W grupie C Fenerbahce Stambuł zremisowało z Olympique Marsylia 2:2. Goście punkt zawdzięczają trafieniu Ghańczyka Andre Ayewa w doliczonym czasie gry. Pierwszym liderem grupy F jest natomiast Napoli, które zwyciężyło AIK Solna 4:0. Hat-trickiem popisał się Chilijczyk Eduardo Vargas.

Ciekawie było w grupie H. Inter Mediolan dwukrotnie przegrywał na San Siro z Rubinem Kazań, ale ostatecznie padł remis 2:2. Natomiast konfrontacja Partizana Belgrad z Neftczi Baku zakończyła się rezultatem bezbramkowym i tym samym goście zostali pierwszym w historii azerskim klubem, który zdobył punkt w fazie grupowej LE.

Goli nie było także w hitowo zapowiadającym się meczu Tottenham Hotspur - Lazio Rzym. Liderem grupy J został NK Maribor. Słoweńcy wygrali u siebie Panathinaikos Ateny 3:0.

W grupie K od zwycięstwa zmagania rozpoczęli pogromcy Legii Warszawa. Rosenborg Trondheim pokonał na wyjeździe Rapid Wiedeń 2:1.