Cavani otworzył wynik spotkania już w piątej minucie, ale później niespodziewanie inicjatywę przejęli goście, którzy zdobyli dwie bramki. W końcówce Urugwajczyk przesądził jednak o tym, że trzy punkty pozostały w Neapolu. W odstępie zaledwie kilkunastu minut skompletował klasycznego hat-tricka.

>>>Napoli - Dnipro 4:2. Zobacz gole

W tabeli grupy F prowadzenie utrzymał jednak ukraiński klub, który ma dziewięć punktów. Napoli ma sześć, a PSV Eindhoven i AIK Sztokholm po cztery. Porażkę PSV 0:1 ze szwedzkim zespołem z ławki rezerwowych oglądał Przemysław Tytoń.

Po raz pierwszej od ponad roku (20 października 2011) w europejskich pucharach przegrało Atletico Madryt. Stołeczny zespół po 16 kolejnych zwycięstwach, co jest rekordem wszystkich rozgrywek UEFA, musiał uznać wyższość Academiki Coimbra. Na wyjeździe uległ 0:2.

W trakcie tej serii podopieczni Diego Simeone wygrali Ligę Europejską w poprzednim sezonie oraz zdobyli Superpuchar. W tabeli grupy B zajmują drugie miejsce, mają tyle samo punktów - dziewięć - co prowadząca Viktoria Pilzno. Czesi gładko pokonali Hapoel Tel Awiw 4:0.

Występujący w Hannoverze 96 Artur Sobiech, w meczu z Helsingborgiem pojawił się na boisku dopiero w 87. minucie, ale walnie przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny 3:2. Już kilkadziesiąt sekund później został sfaulowany w polu karnym, a "jedenastkę" na gola zamienił Węgier Szabolcs Huszti. Bramka była wyjątkowo cenna, bo zapewniła niemieckiemu zespołowi grę w 1/16 finału.

W grupie E blisko awansu jest Steaua Bukareszt. Drużyna z Rumunii pokonała na wyjeździe Molde 2:1, a całe spotkanie w jej barwach rozegrał Łukasz Szukała. Steaua ma dziesięć punktów; o pięć wyprzedza VfB Stuttgart i o sześć FC Kopenhaga.

W kadrze Bordeaux z powodu kontuzji zabrakło Ludovika Obraniaka. "Żyrondyści" wygrali u siebie z Maritimo Funchal 1:0 i awansowali na drugie miejsce w grupie D. Do lidera - Newcastle United tracą punkt. Anglicy zremisowali na wyjeździe z Club Brugge 2:2.

Wszystko jasne w grupie H. Po dziesięć punktów zgromadziły Inter Mediolan oraz Rubin Kazań i to te drużyny zagrają w fazie pucharowej. W czwartek odniosły zgodnie wyjazdowe zwycięstwa. Włosi z Partizanem Belgrad 3:1, a Rosjanie z Neftczi Baku 1:0.

Analogiczna sytuacja jest w grupie K. Awans z niej wywalczyły ekipy Bayeru Leverkusen (3:0 z Rapidem Wiedeń) i Metalista Charków (3:1 z Rosenborgiem Trondheim).

Olympique Lyon to jedyna drużyna, która odniosła komplet zwycięstw. Tym razem pokonała na wyjeździe Athletic Bilbao 3:2 i także jest już w 1/16 finału.

W grupie A liderem jest Anży Machaczkała (7 pkt), która na własnym stadionie pokonała Liverpool (6 pkt) 1:0. Decydującą bramkę zdobył piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej Lacida Traore. Trzecie miejsce zajmuje Young Boys Berno (6 pkt). Szwajcarzy niespodziewanie wygrali na wyjeździe z Udinese 3:2.

W grupie J przekonujące zwycięstwa u siebie odniosły Lazio Rzym i Tottenham Hotspur. Włosi 3:0 pokonali Panathinaikos Ateny, natomiast Anglicy 3:1 NK Maribor. Wszystkie bramki dla "Kogutów" zdobył Jermain Defoe.