"Warszawa zabarwi się na czerwono" - napisało "Diario de Sewilla". Do stolicy Polski zmierza bowiem ponad 7 tysięcy hiszpańskich kibiców, którzy przyjdą na mecz w klubowych, czerwonych koszulkach.

Reklama

Drużyna zagra w koszulkach przygotowanych specjalnie z myślą o finale. Intensywnie czerwonych, z nazwą obu drużyn i warszawskiego stadionu. To w nich przyjdą na mecz kibice andaluzyjskiej drużyny.

Sportowa „Marca” cytuje opinię Jerzego Dudka, byłego bramkarza Realu Madryt i ambasadora Ligi Europy, o gościnności Polaków. Przyjmujemy ludzi z otwartymi ramionami. Stworzymy w Warszawie wspaniałą atmosferę. O tym finale będzie się mówiło latami - zapewnia.

Klub piłkarski opracował dla kibiców wybierających się do Warszawy przewodnik, który zamieścił w internecie. Dowiedzieć się z niego można jak dotrzeć na Stadion Narodowy i co zobaczyć w mieście.

W Warszawie są już korespondenci hiszpańskich gazet. Niektóre, co kilka godzin podają pogodę i opisuje atmosferę. Wszystkie przypominają, że w meczu wystąpi Polak, Grzegorz Krychowiak. Czujemy respekt wobec rywali. Marzymy o wygranej i udziale w rozgrywkach Ligi Mistrzów - cytuje Krychowiaka dziennik „ABC”.

Reklama